مامای مرکز خدمات جامع سلامت چاه مبارک به عنوان مامای برتر استان بوشهر انتخاب شد

9 دی 1399
در همایش کشوری تجلیل از پزشکان خانواده و تیم مراقب سلامت اداره کل بیمه استان بوشهر، راحله شاکر صفت، مامای مرکز خدمات جامع سلامت چاه مبارک به عنوان مامای برتر استان بوشهر انتخاب شد.

مامای نمونه شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: همه همکارانم شایسته تقدیرند و این انتخاب وظیفه من را سنگین‌تر خواهد کرد.
راحله شاکر صفت بیان کرد: از سال ۹۶ با قبولی در آزمون به عنوان نیروی پزشک خانواده در شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه پذیرفته شدم و از مردادماه همان سال به عنوان ماما در مرکز خدمات جامع سلامت چاه مبارک مشغول به خدمت شدم.
وی ادامه داد: ۱۶ هزار و ۲۲۴ نفر تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت شهری/ روستایی چاه مبارک هستند و همه همکاران در راستای سلامت این شهروندان گام برمی‌داریم.
شاکر صفت از حسش هنگام انتخاب به عنوان مامای برتر می‌گوید: یک حس خوب از به ثمر رسیدن تلاش‌های صادقانه همه همکارانم در شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه دارم.
وی از وظایف یک ماما در قبلاً مادران باردار گفت: مامایی دربرگیرنده پست‌هایی است که متصدیان آن‌، تحت نظارت کلی، فعالیت‌هایی شامل مسائل دوران بارداری و بعد از زایمان، انجام کلیه مراقبت‌های دوران بارداری، انجام زایمان و مراقبت‌های بعد از زایمان و مراقبت نوزاد در بیمارستان‌ها و منازل و یا مراکز زایمانی دیگر، تشخیص زودرس بیماری‌های دوران بارداری و پی بردن به موارد غیرطبیعی در مادر و جنین و نوزاد و شیرخوار، کمک گرفتن از پزشک در موارد لزوم و انجام فوریت‌های مامایی در صورت عدم دسترسی به پزشک در مواقع اورژانس، تشخیص بیماری‌های زنان و ارجاع به پزشک متخصص در صورت لزوم و پیشگیری از امراض زنان و تنظیم خانواده نیز سرپرستی، طرح‌ریزی و هماهنگی امور مرتبط با مامایی از مصادیق این شغل است.
شاکر صفت همه همکاران را نمونه خواند و خود را نماینده آنان دانست و گفت: تعهد، خدمت صادقانه و همکاری با دیگر بخش‌های بهداشت و‌ درمان که حقیقت در این روزهای سخت پیش روی تمامی همکاران نمونه بنده که با فداکاری مثال‌زدنی خود، در کنار یکدیگر در سنگر سلامت مشغول به خدمت هستند.
وی درباره مراقبت‌های این روزهای کرونایی گفت: حساسیت بدنی زنان در دوران بارداری با سایر دوران زندگی متفاوت است و این افراد در این ایام نیازمند مراقبت بیشتری هستند و تحقق این امر مستلزم خود مراقبتی و همچنین مراقبت همراهان او در طول این مدت است و وظایف یک ماما در این ایام توجه بیش از پیش و پیگیری مداوم بارداران و آموزش‌ها چه به صورت حضوری و چه غیرحضوری و انجام مراقبت‌هاست و کمک کند مادران در این روزهای سخت کرونایی تنها نباشند.
این کارشناس مامایی سخت‌ترین لحظه کاری خود را این‌گونه توصیف کرد: سخت‌ترین و تلخ‌ترین لحظه کار من لحظه‌ای بود که مادر باردار ICU بود و من هیچ کاری از دستم برنمی‌آمد آن لحظه هزاران بار از خدا خواستم جای آن مادر من باشم و او به زندگی ادامه دهد.
راحله شاکر صفت در پایان از رئیس شبکه بهداشت و درمان، پرسنل مرکز خدمات جامع سلامت چاه مبارک و کارشناس گسترش شبکه بهداشت و درمان بابت حمایت‌های همیشگی تشکر کرد و گفت: وظیفه من را سنگین‌تر از قبل خواهد کرد.
انتهای پیام/م.ک- ۳۰۹۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
همایش.کشوری     مامای.نمونه     راحله.شاکرصفت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   9 دی 1399

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >