رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
بازرسان بهداشت محیط، عضو ضروری سیستم بهداشتی هستند/ بازرسان بهداشت محیط در پیشگیری از بیماری‌ها نقش اساسی دارند

23 اسفند 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بازرسان بهداشت محیط، عضو ضروری سیستم بهداشتی هستند و در پیشگیری از بیماری‌ها نقش بسزایی دارند.

ماریا خویشدوست در مراسم تقدیر از بازرسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: بازرسان بهداشت محیط در پاندمی کرونا که جهان بیش از یک سال درگیر آن است، نقش و وظایف خود را از طریق مشاوره، بازرسی و پایش ایفا کرده‌اند و در صورت لزوم، قوانین بهداشتی را به کار برده‌اند.
خویشدوست اظهار کرد: در این پاندمی، کارشناسان بهداشت محیط و بازرسان این حوزه با تلاش شبانه‌روزی و باهدف عالیه تأمین، حفظ و ارتقا سلامت مردم در عرصه‌های مختلف زندگی، نقش بسیار چشمگیری را ایفا نموده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: همه ما می‌دانیم امروزه دستیابی به یک زندگی سالم با امید به زندگی مطلوب، تنها از طریق برخورداری از محیط سالم و ارائه عادلانه خدمات سلامت فراهم می‌شود که بازرسان بهداشت محیط در این حوزه رسالت خود را که همان صیانت از محیط زندگی جامعه است را به خوبی ایفا کرده‌اند.
خویشدوست اظهار کرد: تلاش و فعالیت بازرسان بهداشت محیط در اماکن عمومی و همچنین مراکز عرضه و توزیع مواد غذایی زمانی برای مردم قابل ملموس است که آنها به وظایف خود خوب عمل کرده باشند و درنهایت می‌تواند رضایت آحاد مردم و سلامتی آنها را در پی داشته باشد.
وی بیان کرد: در این پاندمی همکاران بهداشت محیط با تلاش شبانه‌روزی و باهدف عالیه تأمین، حفظ و ارتقاء عالی‌ترین درجه سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی در بخش‌های مختلف صنفی، صنعتی، اداری، خدماتی، آموزشی و بهداشتی درمانی نقش بسیار چشمگیری ایفا نمودند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در طی یک سال گذشته تاکنون بازرسان بهداشت محیط بیش از ۳۷ هزار بازدید از اماکن مختلف در سطح شهرستان داشته‌اند و با متخلفین که موارد و موازین بهداشتی را رعایت نمی‌کردند و طبق پروتکل‌های بهداشتی عمل نمی‌کردند برخورد قانونی به عمل آمد.
ماریا خویشدوست تصریح کرد: در این راستا دو هزار و ۸۰۰ مورد اخطاریه بهداشتی صادرشده و ۳۰۰ واحد صنفی توسط کارشناسان بهداشت محیط پلمپ شد و در زمینه نظارت بر آب شرب شهرستان در این مدت ۳ هزار و ۵۵۹ مورد نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی از آب صورت گرفته است.
خویشدوست اظهار کرد: بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان دشتستان علاوه بر انجام فعالیت‌های روتین خود در ستاد و محیط در کنار واحد بیماری‌های واگیر نقش بی‌بدیلی در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا را بر عهده داشته‌اند و در تمامی ساعات شبانه‌روز چه در روزهای کاری یا تعطیل تلاش نموده‌اند که نقش پررنگی در تأمین سلامت آحاد جامعه داشته باشند.

انتهای خبر: س.غ /۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
تقدیر     بهداشت.محیط     ماریا.خویشدوست     مرکز.بهداشت     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >