مشاور اجرایی و رییس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
خیرین دیلم در راستای انجام اقدامات نیکوکارانه پیشگام هستند/ افتتاح و بهره‌برداری سی‌تی‌اسکن و بانک خون در دیلم

27 اسفند 1399
مشاور اجرایی و رییس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بهره‌برداری از دستگاه انژکتور سی‌تی‌اسکن و بانک خون آزمایشگاه بیمارستان شهرستان دیلم خبر داد و گفت: خیرین حوزه سلامت دیلم در راستای انجام اقدامات نیکوکارانه پیشگام هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، دکتر امیرحسین دارابی در این آئین اظهار داشت: بیش از یک سال را با بحران کرونا سپری کردیم و لازم است از همکاران گرانقدرمان در مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دیلم که شبانه‌روز تلاش کردند تا صحت و سلامت در جامعه برقرار باشد، تقدیر و تشکر نماییم.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و خیرین نیکوکار دیلمی مرحومان حاج عبدالرحیم طاهری و حاج عباس صحت پور عنوان کرد: خصوصیت بارزی که در عمل نیکوکارانه خیرین دیلمی احساس می‌شود، برگرفته از همان فرهنگ اصیلی است که در این منطقه وجود دارد.
دکتر دارابی ضمن تقدیر از اقدامات ارزنده خیرین سلامت شهرستان دیلم بیان کرد: اقدامات خیرین سلامت دیلم به عنوان یک الگوی موفق در استان بوشهر است
وی تصریح کرد: نصب دستگاه انژکتور سی‌تی‌اسکن اهدایی خیر حوزه سلامت، تکمیل‌کننده مرکز تصویربرداری است و انجام سی‌تی‌اسکن را به‌طور کامل در بیمارستان دیلم رقم میزند.
مشاور اجرایی و رییس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تقدیر از خیر نیکوکار اهداکننده تجهیزات بانک خون آزمایشگاه بیمارستان دیلم گفت: امروز با راه‌اندازی بانک خون، دغدغه نیاز به خون، جهت بیماران در مواقع ضروری نیز برطرف می‌شود.
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر نیز گفت: تا مدتی پیش بانک خون بیمارستان دیلم شرایط مطلوبی نداشت و امروز باهمت و پشتیبانی خیرین گرامی یکی از مجهزترین بانک خون‌های در سطح استان را بیمارستان دیلم دارا است.
دکتر نرگس عبیدی افزود: با توجه به پیشرفت چشمگیری که در بانک خون بیمارستان دیلم مشاهده شد، امروز گواهی استقرار مراقبت از خون را به آزمایشگاه بیمارستان نیز اهدا می‌کنیم.
وی تصریح کرد: با توجه به پیشرفتی که در بیمارستان دیلم حاصل‌شده این نوید را می‌دهیم که میزان خون شهرستان را در حد مطلوبی قرار دهیم تا هیچ شهروند یا حتی فردی از شهرهای هم‌جوار از خون و فرآورده‌های خونی در صورت نیاز، محروم نباشد.
دکتر عبیدی اضافه کرد: با همکاری خیرین و تلاش مهندس عبدالحسین ناصری در حال حاضر پایگاه ثابت انتقال خون در حال احداث است تا مردم بالاجبار جهت اهدا خون به شهرهای هم‌جوار مراجعه ننمایند
مسئول انجمن خیرین بیمارستان دیلم نیز گفت: خدا را شاکریم که باز هم توانستیم باهمت خیرین گرانقدر، گامی دیگر در جهت ارتقا سطح سلامت شهرستان برداریم.
عبدالحسین ناصری افزود: اقدامات خیرخواهانه و ارزشمند خیرین، دسترسی مردم به خدمات تخصصی را تسریع می‌بخشد.
وی یادآور شد: تا رسیدن به ایده آل‌ها فاصله است و همین‌که خیرین در بخش سلامت پیشگام هستند، امیدواری را در پی دارد.
ناصری خاطرنشان کرد: با نصب و راه‌اندازی دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان دیلم، دستگاه ۴۰ درصد کارایی داشت و دستگاه انژکتور نیاز این بخش بود که با اقدام ارزنده خانواده دیلمی پور، کمبود برطرف شد و امروز ما از تمام ظرفیت دستگاه سی‌تی‌اسکن در دیلم بهره‌مند هستیم.
آئین افتتاح و به بهره‌برداری دستگاه انژکتور سی‌تی‌اسکن اهدایی خیر و بانک خون آزمایشگاه بیمارستان، (تجهیزات موردنیاز بانک خون، اهدایی خیر) با حضور مشاور اجرایی و رییس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، خیرین سلامت و مسئول انجمن خیرین بیمارستان شهرستان، مدیرکل انتقال خون بوشهر، دبیر امور مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مدیریت شبکه بهداشت و بیمارستان دیلم برگزار شد.
تجهیزات موردنیاز بیمارستان دیلم که به ترتیب، دو دستگاه یخچال، سانتریفیوژ، دستگاه شیکر پلاسما، یو پی اس، ویلچر ترازو دار، دستگاهان اس تی، مخزن آب و دستگاه پتو شو است، توسط خیر نیکوکار حاج علی شریف‌زاده اهدا شد.
دستگاه انژکتور سی‌تی‌اسکن بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) دیلم توسط خانواده خیر نیکوکار مرحوم کربلایی غلامرضا دیلمی پور اهدا شد.

انتهای پیام/م.ب-۳۰۶۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
خیرین.حوزه.سلامت     بهره‌برداری.انژکتور.سی‌تی‌اسکن     بانک.خون     مشاور.اجرایی     دکتر.امیرحسین.دارابی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   27 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >