معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
۳۵ درصد از بیماران کرونایی در دیلم مربوط به ۵ هفته نخست سال هستند

6 ارديبهشت 1400
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: ۳۵ درصد از بیماران کرونایی شناسایی‌شده در دیلم، مربوط به ۵ هفته نخست سال ۱۴۰۰ هستند.

مهندس انتقام عزیززاده در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: شاخص آمار ابتلا و بستری‌ها در دیلم بیش از حد مجاز وضعیت قرمز بوده و از همین جهت ما در وضعیت فراتر از قرمز قرار داریم.
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم افزود: کل بیماران کووید ۱۹ تا هفته اول اردیبهشت‌ماه سال جاری هزار و ۶۰۹ مورد می‌باشند که هزار و ۲۰ مورد آن تا پایان سال ۱۳۹۹ شناسایی‌شده و ۵۸۹ مورد دیگر از آغاز سال ۱۴۰۰ تا هفته اول اردیبهشت شناسایی‌شده‌اند.
وی بیان کرد: کل موارد مرگ از شیوع کووید ۱۹ تاکنون ۳۸ مورد بوده است که ۲۸ مورد آن تا پایان ۱۳۹۹ بوده و ۱۰ مورد آن از آغاز سال ۱۴۰۰ تا هفته اول اردیبهشت اتفاق افتاده است.
مهندس عزیز زاده اظهار داشت: از ۳۸ مورد مرگ در دیلم، ۲۹ مورد آن یعنی ۷۶ درصد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، قلبی و عروقی، فشارخون و دیابت بوده و ۹ مورد دیگر دارای بیماری زمینه‌ای سرطان و بیماری‌های مزمن ریوی، چاقی و ... بوده‌اند.
وی با اشاره به اینکه از ۳۸ مورد مرگ در دیلم، ۷۲ درصد مرد و ۳۸ درصد زن بوده‌اند گفت: تعداد کل نمونه‌گیری‌های کووید ۱۹ انجام‌شده از زمان شیوع کووید ۱۹ در دیلم ۴ هزار و ۸۹۷ مورد بوده که ۳ هزار و ۲۹۸ مورد pcr و هزار و ۵۹۹ مورد رپید تست بوده است.
مهندس عزیز زاده اضافه کرد: از زمان شیوع کرونا تعداد ۳۰ مادر باردار مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان دیلم شناسایی‌شده است که از این تعداد ۷ مورد در فروردین ۱۴۰۰ مبتلا شده‌اند و در همین راستا با آموزش‌های لازم و پیگیری مکرر همکاران ماما و مراقبین سلامت روند درمان آنها پیگیری و همگی در سلامتی کامل هستند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت دیلم یادآور شد: شهروندان گرامی، برای حفظ سلامتی خود و اطرافیانشان تا بهبود وضعیت فعلی، از حضور در تجمعات خودداری نموده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
انتهای پیام/م.ب-۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیماران.کرونایی     معاون.بهداشتی     مهندس.انتقام.عزیززاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >