معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۷۰ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کردند/ واکسن برای همه افراد بالای ۸۰ سال، استان موجود است

2 خرداد 1400
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۷۰ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کردند.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر اظهار داشت: واکسن برای همه افراد بالای ۸۰ سال استان موجود است.
رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر افزود: در ادامه طرح واکسیناسیون ۷ هزار و ۴۰۳ نفر معادل ۶۷٫۳ درصد از افراد بالای ۸۰ سال در استان واکسن کرونا دریافت کردند
وی اظهار داشت: تاکنون در استان بوشهر ۲۷ هزار و ۱۱۳ نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۵ هزار و ۶۵۹ نفر هر دو مرحله تزریق کردند و این مهم در قشرهای مختلف بر اساس سند ملی واکسیناسیون ادامه دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، با بیان اینکه به ۳ هزار و شش نفر معادل ۴۳٫۷ درصد افراد ۷۵ تا ۸۰ سال استان واکسن تزریق شده است افزود: هزار و ۸۷۹ نفر از بیماران مزمن، سرطانی، ام‌اس، دیالیز نیز واکسن کرونا دریافت کردند.
وی از اجرا طرح واکسیناسیون کرونا به صورت خودروی خبر داد و بیان کرد: ۱۶ مرکز تجمیعی و یک مرکز خودرویی برای دریافت واکسن در استان راه‌اندازی شده به طوری که مرکز خودرویی بوشهر یکی از ۸ مرکز خودرویی دریافت واکسن کرونا در کشور است.
دکتر خواجه‌ئیان با بیان اینکه محموله‌های جدید واکسن کرونا به استان بوشهر ارسال‌شده است اظهار داشت: برای ایمن‌سازی جامعه در برابر بیماری کرونا اقدامات مهم در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه همه کادر درمانی و بهداشتی استان بوشهر بر اساس سند ملی واکسیناسیون واکسن کرونا دریافت کرده‌اند افزود: بیماران مزمن هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، پیوند اعضا، ام.اس، بیماران سرطانی، معلولان، پاکبانان و کادرهای مختلف نظام پزشکی واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر با اشاره به ثبت‌نام متولد ۱۳۳۰ و قبل آن برای دریافت واکسن کرونا افزود: از امروز متولد ۱۳۳۰ و قبل آن برای دریافت واکسن کرونا باید در سامانه سلامت ثبت‌نام کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه خوشبختانه عوارض خاصی بعد از تزریق واکسن کرونا مشاهده نشده است خاطرنشان کرد: اکنون بیماران مزمن استان بوشهر که قبلاً شناسایی شده‌اند با تزریق واکسن در حال ایمن شدن در برابر کرونا هستند.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان    

تاریخ بروز رسانی:   2 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >