رویکرد اعتبار بخشی بیمارستان شهید گنجی برازجان به سمت رویکرد آموزشی درمانی حرکت کند

5 تير 1400
مدیر مرکز توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بوشهر گفت: رویکرد اعتبار بخشی بیمارستان شهید گنجی برازجان بایستی به سمت رویکرد آموزشی- درمانی حرکت نماید.

 به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید گنجی برازجان، دکتر کامران میرزایی بیان داشت: طی بازدیدی که توسط تیم ارزیابی آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بخش‌ها مختلف درمانی و پاراکلینکی بیمارستان انجام گرفت، شرایط سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم در بیمارستان فراهم بوده و می‌توان در آینده به عنوان یکی از بیمارستان‌های آموزشی درمانی استان قلمداد شود.
وی تصریح کرد: مسئله آموزشی شدن بیمارستان از مدت‌ها قبل در شورای دانشگاه مطرح و مورد موافقت قرار گرفته است و لذا دانشگاه مصمم است تا به سمت آموزشی شدن بیمارستان شهید گنجی گام بردارد و حمایت‌های لازم در این مقوله از طرف دانشگاه علوم پزشکی انجام خواهد شد.
دکتر میرزایی افزود: رویکرد اعتبار بخشی بیمارستان شهید گنجی بایستی به سمت رویکرد آموزشی – درمانی حرکت نماید تا بستر آموزشی لازم برای ارائه خدمات آموزشی برای دانشجویان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی فراهم گردد.
وی ادامه داد: هر چند نقاط ضعفی هم دراین‌باره وجود دارد ولی نقاط قوت و فرصت‌های مناسب و خوبی وجود داشته که مهمترین آنها اشتیاق دو طرف مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان شهید گنجی برای تبدیل بیمارستان به بیمارستان آموزشی وجود دارد.
دکتر میرزایی گفت: بی‌شک تبدیل شدن بیمارستان شهید گنجی که طراحی اولیه آن برای انجام کار درمان بوده کمی مشکل به نظر می‌آید ولی با بازدیدی که از بخش‌ها و فضاهای ساختمانی بیمارستان انجام پذیرفت، امکان ایجاد تغییرات لازم به نفع آموزشی شدن بیمارستان وجود دارد.
وی ن با اشاره به سفر قریب‌الوقوع معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان بوشهر عنوان کرد: با در نظر گرفتن مدت زمان باقی‌مانده بایستی مسئولین بیمارستان با برنامه‌ریزی دقیق، منظم با پیاده‌سازی سنجه‌های آموزشی در بیمارستان حداقل‌های لازم برای بیمارستان آموزشی را فراهم نمایند.
مدیر مرکز توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه عنوان داشت: با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود در این بیمارستان امید داریم که ان‌شاءالله هر چه زودتر شاهد پذیرش دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی در بیمارستان باشیم.
وی با اشاره به مسئله اسکان دانشجویان عدم وجود خوابگاه دانشجویی در بیمارستان اضافه کرد: سیاست ما اولویت با پذیرش دانشجویان بومی شهرستان و همچنین موضوع تردد دانشجو است تا با اقدامات بعدی و تهیه خوابگاه مناسب مسئله اسکان دانشجویان هم حل‌وفصل شود.
در این بازدید عاطفه ترک زاده کارشناس اعتبار بخشی دانشگاه و مرضیه قلی زاده تنگستانی مسئول اداره خدمات آموزشی بیمارستان شهدای خلیج بوشهر مدیر مرکز توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را همراهی می‌کردند.
انتهای پیام/ ب.ا- 4080آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اعتبار.بخشی     دکتر.کامران.میرزایی     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   5 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >