دبیرهم‌اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان بوشهر؛
دانشگاه‌ها یکی از مهم ترین ابزارهای تمدن سازی نظام هستند

16 تير 1400
دبیر هم‌اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: دانشگاه‌ها یکی از مهم ترین ابزارهای تمدن سازی نظام هستند.

دکتر مرادعلی فولادوند بیان کرد: ظهور و بروز انقلاب اسلامی در این قرن اثرگذارترین و مهم ترین پدیده سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این قرن بوده که این انقلاب با تمامی انقلاب‌های جهان تفاوت ماهیتی داشته است.
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر خاطر نشان کرد: انقلاب حاضرمدعی بود که یک نظریه جدید برای جامعه در همه ابعاد از جمله اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به گونه دیگری قرار است اجرا کند.
وی افزود: آنچه بر این نظریه حاکم بوده خود استقلال و اتکایی آحاد مردم جامعه است که قرار بوده این  انقلاب را برای جامعه ایجاد کند.
دکتر فولادوند اظهار کرد: بر مبنای این نظریه ما باید بتوانیم انسانی را در جامعه داشته باشیم که طبق دین ما به حداکثر بهر‌ه‌بری انسانی خود رسیده باشد.
دبیر هم‌اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: این انسان در چهارچوب این نظام و حکومت باید بتواند یک تمدن جدید ایجاد کند که رهبر اسلامی از آن به عنوان تمدن نوین یاد می کند .
دکتر فولادوند خاطر نشان کرد: این نظام باید از ابزارها، عوامل و وسایل مختلفی استفاده کند تا بتواند به هدف تمدن سازی خود برسد که این عوامل متفاوت هستند.
وی افزود: مراکز علمی، نخبگان جامعه، پژوهشگران، اساتید و افرادی که قصد کردند موثر باشند برای جامعه خود مثل دانشگاه‌ها که مهم ترین عوامل کمک به نظام برای این تمدن سازی هستند.
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: دانشگاه هم در بعد انسان سازی هم در بعد تولید علم و فناورری مهم‌ترین ابزار دست نظام برای رسیدن به هدف غایی یعنی تمدن نوین اسلامی هستند.
دکتر فولادوند اظهار کرد: هرزمانی که زمینه فراهم شود نخبگان ما و دانشمندان جوان ثابت کردند که قادر به تولید علم و فناوری در مرزهای نوین و جدید دانش هستند.
وی گفت: دانشگاه‌ها اگر شرایط مناسبی داشته باشند ریاست، اساتید، پرسنل و دانشجویان آن می‌توانند به کمک نظام آمده و در تمدن سازی سهیم باشند.
دبیر هم‌اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: نقش نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر تعامل و ارتباط وسیع قلبی و عاطفی با دانشجویان، اساتید و کارکنان است.

وی افزود: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان از جمله نقش حاج آقا دشتی، ارتباط نزدیک و بسیار تنگاتنگ با اساتید، دانشجویان و کارکنان می باشد که در جای خود بسیار موثر و مفید بوده است.
در آئینی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور  و مسئولین دانشگاه‌های استان بوشهر از خدمات مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی، پیام نور و فرهنگیان تقدیر و مسئولین جدید این دفتر نمایندگی معرفی شدند.
در این آئین از زحمات حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول سابق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر به عمل آمد و حجت‌الاسلام مهدی جمالی به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، حجت‌الاسلام حسین حاجیانی به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور و حجت‌الاسلام سید عبدالجلیل حسینی به عنوان مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان معرفی شدند.


انتهای پیام/ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید
 

کلمات کلیدی:
رئیس     بسیج.جامعه.پزشکی     دکتر.مرادعلی.فولادوند     تمدن.     نوین.اسلامی     نقش.نهاد.رهبری    

تاریخ بروز رسانی:   16 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >