معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت:
در کشور بیشترین میزان واکسیناسیون نسبت به جمعیت در استان بوشهر ثبت شد

30 تير 1400
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: بیشترین میزان واکسیناسیون نسبت به جمعیت در استان بوشهر با 10 هزار نفر در روز دوشنبه در کشور ثبت شده است.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان اظهار کرد: در گروه سنی بالای 60 سال در مجموع تا کنون 71 درصد مردم استان واکسن را دریافت کرده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بیان کرد: واکسیناسیون گروه سنی بالای 50 سال که از روز یکشنبه شروع شده است، خوشبختانه تا کنون 5/16 درصد از این افراد واکسینه شده‌اند که این روند همچنان ادامه دارد.
 دکتر خواجه ئیان خاطر نشان کرد: در گروه  سنی 50 سال به بالا  58 هزار نفر باقی مانده که پیش بینی شده که کمتر از 10 روز دیگر این تعداد واکسینه خواهند شد و پس ازآن رده‌های پر خطر ادرات و گروه سنی بعد را شروع خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: فرایند واکسیناسیون که از 22 بهمن سال گذشته در استان شروع شده تا کنون با روند کاملا منظم و بدون هیچ گونه اعتراضی به این روش صورت گرفته است.
دکتر خواجه ئیان گفت: تقریبا تمام ظرفیت حوزه‌های بهداشت در بحث هر چه بیشتر و بهتر واکسیناسیون بکار برده شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار کرد: اکنون در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان مراکز دیگری در حال راه اندازی بوده که با همکاری بسیج جامعه پزشکی، شورای هماهنگی نیروی انسانی، فرمانداران ،شهرداران و ادارات مختلف در حال بهره برداری می‌باشد.
وی افزود: اکنون روزانه در بوشهر بالای 2 هزار نفر واکسینه می شوند که بسیاری از گروه های پر خطر در رده سنی پایین‌تر در هفته آینده واکسینه خواهند شد.
دکتر خواجه ئیان خاطر نشان کرد: میانگین رعایت پروتکل در فضای عمومی جامعه از 60 درصد پایین‌تر و در ادارات رعایت 80 درصد بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بیان کرد: تا کنون 2 هزار و 58 مود بازرسی از صنوف انجام گرفته که 19 مورد منجر به پلمب شده است.


انتهای پیام/ز.ح. 1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    بیشترین.میزان.واکسیناسیون     کرونا.ویروس     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه     ئیان    
   

تاریخ بروز رسانی:   30 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >