معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
روند میزان باروری کلی طی ۵ ساله گذشته در شهرستان دیلم رو به کاهش بوده است

2 امرداد 1400
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: روند میزان باروری کلی طی ۵ ساله گذشته در شهرستان دیلم رو به کاهش بوده است.

 انتقام عزیز زاده در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: میزان باروری کلی از سال ۱۳۹۵ که ۲.۲ بوده به عدد ۱.۸۶ کاهش‌یافته است.
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم افزود: میزان باروری کلی به معنای متوسط کودکان متولدشده از یک زن تا پایان دوره فرزند آوری است، در حقیقت این میزان بیانگر تعداد کل فرزندانی هست که یک زن خواهد داشت.
عزیز زاده اضافه کرد: برای اینکه رشد جمعیت منفی نشود، باروری کلی با در نظر گرفتن احتمال مرگ باید بیش از ۲.۱ باشد، یعنی یک نفر جایگزین پدر و یک نفر جایگزین مادر شود، یک دهم هم احتمال مرگ افراد متولدشده تا پایان سن باروری است.
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان دیلم اظهار داشت: میزان باروری کلی یکی از قابل‌استفاده‌ترین شاخص‌های باروری است، زیرا ارائه‌کننده بهترین تصویر از تعداد فرزندان موجود یک زن است
وی یادآور شد: سن ازدواج، دوره زندگی مشترک، فاصله بین موالید، وضعیت سواد، وضعیت اقتصادی و استفاده از وسایل تنظیم خانواده از عوامل تأثیرگذار بر میزان باروری کلی است.
انتهای پیام/م.ب-۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشت.دیلم     انتقام.عزیززاده     کاهش.روند.باروری     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   2 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >