فرماندار تنگستان:
ایثار مجموعه بهداشت و درمان در بحث کرونا تحسین همه مردم را برانگیخته است

4 امرداد 1400
فرماندار تنگستان گفت: از بدو بیماری کرونا ایثارگری و از خود گذشتگی در مجموعه بهداشت و درمان شکل گرفته که تحسین همه مردم را برانگیخته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عبدالحسن رفیعی پور در مراسم معارفه سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: مردم در حوزه درمان یک مطالبه به حق دارند که باید هر چه سریعتر تا تحقق همه خواسته‌های مردم پیگیری‌های لازم صورت گیرد.
وی بیان کرد: در حوزه بهداشت در چند سال گذشته با اینکه در بحث اعتبارات دچار مشکل بودیم اما با این حال تحولات خوبی در بخش‌های بهداشتی درمانی مانند ساخت خانه‌های بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت و ساخت پانسیون پزشکان را شاهد بودیم.
مهندس رفیعی پور اضافه کرد: باید برنامه‌ریزی شود تا در دو سال آینده چالش‌های حوزه درمان در شهرستان مرتفع گردد و جذب پزشکان متخصص با توجه به ارتقاء سطح بیمارستان مدنظر قرار گیرد.
شهرستان تنگستان در حوزه غذا و دارو در جایگاه خاصی در استان قرار دارد
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: شهرستان تنگستان در حوزه غذا و دارو در جایگاه خاصی در استان قرار دارد و مهندس عادل مقدس نیز در طی دوره تصدی رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان نقش فعال و تأثیرگذاری در این حوزه داشته‌اند.
دکتر یحیی رضایی تصریح کرد: با پدید آمدن بیماری کرونا، بحث سلامت وارد مرحله سخت‌تری از خدمات‌دهی به مردم شد اما خوشبختانه دانشمندان کشور توانستند با تکیه به توان داخلی و با توجه به وجود زیرساخت موجود در کشور درزمینه تولید دارو، تمامی داروهای موردنیاز بیماران کرونایی را در کشور تولید کنند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: امروز نیز شهرستان تنگستان یک مدیر باتجربه را در رأس بهداشت و درمان به خود می‌بیند و ما امیدواریم که مهندس زنده بودی با توجه به تجربیات فراوانی که درزمینه خدمت به مردم در بهداشت و درمان در سال‌های متمادی کسب کرده است، گره از مشکلات مردم باز کند که از فرمانداری تنگستان و. سایر نهادها و ارگان‌ها درخواست داریم تا در این مسیر مهندس زنده بودی را همراهی کنند.
فعالیت‌ها در بخش بهداشت و درمان باید به سمت جلب رضایت مردم سوق داده شود
مشاور رسانه‌ای رئیس دانشگاه و مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تشکر از خدمات ارزنده مهندس عادل مقدس در حوزه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان و آرزوی موفقیت برای مهندس ایرج زنده بودی سرپرست جدید این شبکه گفت: فعالیت در بخش بهداشت و درمان در ارتباط مستقیم با زندگی مردم است و باید تلاش شود تا در بالاترین حد ممکن رضایت آنان جلب گردد.
سید مجید حسینی ادامه داد: متأسفانه وضعیت اقتصادی کشور ، تحریم‌هایی که به کشور تحمیل‌شده تأثیر بسیار زیادی در خدمات‌دهی بخش درمان به خصوص تهیه تجهیزات درمانی داشته است.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با قدردانی از فرماندار تنگستان در جهت همراهی با بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: مشکلات شهرستان را همواره رصد می‌کنیم و مطالبه مردم در توسعه بیمارستان امام حسین (ع) اهرم را به حق دانسته و تلاش داریم مشکلات بیمارستان را تا حد امکان برطرف نماییم.
با پیگیری‌های مستمر و انجام برنامه‌ریزی لازم مشکلات بخش درمان را در تنگستان رفع خواهیم کرد
سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان نیز اظهار داشت: خوشبختانه در بخش‌های بهداشتی مشکلات کمتری داریم اما عمده مشکلات در شهرستان تنگستان در حوزه درمان به ویژه بیمارستان امام حسین (ع) است که با برنامه‌ریزی‌های آنی، کوتاه و میان‌مدت و بلندمدت و با پیگیری‌های مستمر امیدواریم به اهداف تعیین‌شده درزمینهٔ ایجاد زیرساخت‌های مناسب و تأمین نیروی انسانی متخصص در زمان مقرر نائل شویم.
مهندس ایرج زنده بودی تصریح کرد: در حال حاضر نیاز به تغییرات آنی کوچک در زیرساخت‌های بیمارستانی مانند تجهیز کامل بیمارستان به سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مناسب داریم، هر چند پیگیر تجهیز بیمارستان به دستگاه‌هایی مانند سی‌تی‌اسکن سونوگرافی و راه‌اندازی دستگاه اکسیژن ساز هستیم.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان اشاره‌ای هم به روند اجرای واکسیناسیون در شهرستان کرد و افزود: خوشبختانه تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در امر واکسیناسیون گروه‌های هدف فعال هستند و روند اجرای واکسیناسیون مسیر قابل قبولی را طی می‌کند.
سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در حال حاضر با توجه به نارضایتی‌های پیش‌آمده برای مردم در موضوع نمونه‌گیری کرونا در مرکز شهید رجایی، در حال تهیه یک کانکس جهت نمونه‌گیری و استقرار یک پزشک مخصوص بیماران مشکوک به کرونا در مرکز شهید رجایی اهرم هستیم.
مهندس زنده بودی بیان داشت: نیاز است در بحث خیرین سلامت، مجمع خیرین سلامت شهرستان تنگستان فعال و با توجه به پتانسیلی که وجود دارد گام‌های مؤثری در بخش‌های بهداشت و درمان با کمک خیرین برداشته شود.
در مراسم معارفه سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان، فرماندار تنگستان، معاون عمرانی فرمانداری، مشاور رسانه‌ای رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حضور داشتند.

انتهای پیام/ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تکریم     معارفه     فرماندار     مهندس.عبدالحسن.رفیعی‌پور        

تاریخ بروز رسانی:   4 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >