متخصص اطفال بیمارستان گنجی برازجان:
شیر مادر بهترین منبع تغذیه و تأمین‌کننده امنیت غذایی نوزاد است

16 امرداد 1400
متخصص اطفال بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: شیر مادر بهترین منبع تغذیه، مقوی‌ترین نوع شیر و تأمین‌کننده امنیت غذایی نوزاد پس از تولد و ورود به دنیای جدید است.

دکتر نسرین جان احمدی در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته تغذیه با شیر مادر در گفتگو با روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی گفت: حدوداً ۳۰ سال است که هرساله باهدف شناخت و اهمیت شیر مادر در ۱۲۵ کشور جهان جشن گرفته و این هفته را گرامی می‌دارند.
متخصص اطفال بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان در ادامه اضافه کرد: سازمان جهانی یونیسف و سازمان جهانی بهداشت با همکاری هم هر ساله با انتخاب شعار سالیانه و گرامیداشت این هفته باعث بالا بردن سطح آگاهی مادران شیرده در سطح جهان می‌شوند
دکتر جان احمدی با بیان اینکه امسال شعار جهانی، حمایت از تغذیه با شیر مادر، مسئولیت مشترک اعلام شده افزود: تغذیه نوزاد در شش ماهه اول زندگی نه تنها نقش تغذیه‌ای برای نوزاد دارد بلکه نوزاد را از ابتلا به انواع بیماری‌ها محافظت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه تغذیه با شیر مادر تا دوسالگی لازم و ضروری است گفت: تغذیه مطلوب با شیر مادر از مرگ 823 هزار کودک و 20 هزار مادر در سال جلوگیری می‌کند.
ایشان تغذیه با شیر مادر را زیربنای سلامت، بقای زنان و کودکان و پایه و اساس توسعه آینده کشور خواند و ادامه داد: شیر مادر غذایی طبیعی و تجدید پذیر که از لحاظ زیست‌محیطی ایمن و سبز محسوب می‌شود.
دکتر جان احمدی ضمن اشاره به مواد مغذی موجود در شیر از جمله پروتئین، چربی، کربوهیدرات، ویتامین‌ها و مواد معدنی تصریح داشت: از جمله فواید شیر مادر کمک به رشد مغز، تکامل نوزاد، افزایش هوش نوزاد، محافظت در برابر انواع بیماری‌ها، سلامت دندان و سیستم اسکلتی و جلوگیری از اختلالات روانی است.
متخصص اطفال و کودکان بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان ادامه داد: کمک به تثبیت وزن، جلوگیری از افسردگی، کاهش سرطان سینه و رحم از جمله فوایدی است که شیردهی برای مادران به ارمغان می‌آورد.
وی با در نظر گرفتن وضعیت کرونایی جامعه بیان کرد: مادران شیرده دارای بیماری کرونا هم قادر به تغذیه نوزاد خود با شیر مادر می‌باشند به شرطی که پروتکل‌های بهداشتی از ‌جمله شستشوی دست‌ها و سینه‌ها را رعایت نمایند.
دکتر جان احمدی اظهار داشت: همه مادران قادر به شیر دادن به بچه خود هستند و باید به این باور برسند که هیچ شیری بهتر از شیر مادر برای فرزندان دلبندشان وجود ندارد و از طرفی دیگر حمایت همه‌جانبه خانواده و جامعه از زنان شیرده از اهمیت بالایی برخوردار است.
در این مراسم تعدادی از مادران شیرده به همراه نوزادانشان و همچنین پرسنل زایشگاه و بخش نوزادان بیمارستان حضور داشتند.
 انتهای پیام/ ب.ا ۴۰۸۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
روزجهانی.شیرمادر     متخصص.اطفال     بیمارستان.گنجی.برازجان     نسرین.جان.احمدی        

تاریخ بروز رسانی:   16 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >