معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
مهم ترین مشکل مرکز تجمیعی در استان مراجعه بدون نوبت افراد است

17 امرداد 1400
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: مهم ترین مشکل مرکز تجمیعی در استان مراجعه بدون نوبت افراد بوده که حدود 40 درصد مراجعات را شامل می شود.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان اظهار کرد: قریب به 30 درصد از جمعیت بالای 18 سال استان حداقل یک نوبت واکسن را دریافت کرده اند.
وی افزود: در کل استان 37 هزار نفر هر دو نوبت واکسن را دریافت کرده اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار کرد: تا کنون77درصد از جمعیت بالای 50 سال استان واکسینه شده اند.
دکتر خواجه ئیان خاطر نشان کرد: اکنون واکسیناسیون گروه سنی 40 تا 45 سال در حال انجام بوده که تا کنون بالای 40 درصد از این گروه سنی در استان واکسن را دریافت کرده اند.
وی تصریح کرد: بالغ بر 6 هزار نفر از بیماران مزمن و زمینه ای که شامل بیماران دیابتی، فشار خون، ام اس و سرطان هستند واکسینه شده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خاطر نشان کرد: از هفته گذشته واکسیناسیون فرهنگیان، پرسنل فرودگاه، سازمان های هوایی، کارمندان بانک، دامپزشکان، زندانیان، آتشنشانان، بیمه ها، خبرنگاران و صدا وسیما شروع شده و در حال انجام است.
دکتر خواجه ئیان تصریح کرد: در استان 21 مرکز تجمعی واکسیناسیون داریم که در شهرهای بالای 20 هزار نفر، مراکز شهرستان‌ها و کلیه واحدهای در روستاها مشغول به خدمات دهی به هم استانی های شریف هستند.
وی افزود: سیر واکسیناسیون در استان سیر خوبی بوده است وهم استانی ها در خصوص تامین واکسن در استان هیچ نگرانی نداشته باشند.

انتهای پیام/ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه     ئیان     اکسیناسیون        

تاریخ بروز رسانی:   17 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >