از آغاز تیرماه تاکنون؛
۱۴۶۴ مورد نمونه‌گیری کرونا در شهرستان دیلم انجام شده است

23 امرداد 1400
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: از آغاز تیرماه تاکنون هزار و ۴۶۴ مورد نمونه‌گیری کرونا در شهرستان دیلم انجام شده است.

انتقام عزیز زاده در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم عنوان کرد: با اطلاع از اینکه احتمال داده بودیم، موارد مراجعه مشکوک به کرونا از اوایل تیرماه در شهرستان افزایش می‌یابد، نمونه‌گیری از موارد مشکوک را با توجه به موجودی کیت تشخیصی و کیت تحویلی توسط دانشگاه علوم پزشکی با مشارکت و همکاری همکاران درگیر افزایش دادیم.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: بررسی و روند هفتگی نتایج تست‌ها نشان از روند صعودی بیماری در شهرستان بود، به طوری که از هفته اول تیرماه تاکنون روند موارد ابتلا صعودی بوده است.
وی ضمن اشاره به اینکه از آغاز تیرماه تاکنون هزار و ۴۶۴ مورد نمونه‌گیری کرونا در شهرستان دیلم انجام شده است افزود: از هزار و ۴۶۴ نمونه‌گیری انجام شده از اول تیرماه تاکنون، ۶۵۱ مورد مثبت کرونا تشخیص داده شده به عبارتی ۴۵ درصد از کل نمونه‌های گرفته‌شده مثبت تشخیص داده شده است، مطمئناً موارد مثبت در شهرستان بیشتر از این آمار بوده است.
عزیز زاده اظهار داشت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در هفته‌های آتی نیز روند بیماری در شهرستان صعودی باشد و این موضوع بستگی به رعایت پروتکل‌ها توسط شهروندان دارد که در هفته دوم شهریورماه احتمالاً روند بیماری و ابتلا ثابت و یا کاهشی باشد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اضافه کرد: هر فردی در موقعیت زمانی فعلی، اگر علائم مشکوک به کرونا داشته باشد حتی اگر تست داده باشد و نتیجه تست منفی باشد، باید خود را مبتلا فرض کند و خود را قرنطینه نماید.
عزیز زاده مطرح کرد: مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از این بیماری دوری از هر نوع تجمعات، استفاده از ماسک، واکسیناسیون، شستن مرتب دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی در روابط با افراد و تهویه مناسب محل زندگی و کسب‌وکار هستند.
انتهای پیام/م.ب ۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نمونه‌گیری     معاون.بهداشتی     انتقام.عزیززاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   23 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >