فرماندار شهرستان دشتستان:
بهورزان در بهبود شاخص‌های بهداشتی و درمانی نقشی مهم و اساسی دارند

14 شهريور 1400
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: بهورزان در بهبود شاخص‌های بهداشتی و درمانی نقشی مهم و اساسی دارند.

فتح اله نوروزی در مراسم تجلیل از بهورزان شهرستان دشتستان با اشاره به اینکه بهورزان در روستاهای اولین نقطه مراجعه مردم برای دریافت خدمات هستند اضافه کرد: در دوره کرونا بهورزان نقش مهمی داشته‌اند و عامل مهمی در پیشگیری از بیماری و آگاهی بخشی به مردم بوده‌اند.
فرماندار شهرستان دشتستان بیان کرد: در راستای توسعه زیرساخت‌های سلامت در شهرستان دشتستان اقدامات خوبی صورت گرفته و بخش عمده ۶۱ خانه بهداشت شهرستان بهسازی شده و مابقی نیز به زودی انجام می‌شود.
وی از اجرای ۷۰ پروژه حوزه بهداشت و درمان این شهرستان با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان در چهار سال اخیر خبر داد و افزود: در هفته دولت امسال نیز شش پروژه با اعتبار ۳۶۲ میلیارد تومان افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: ۱۱۰ هزار دز واکسن کرونا در این شهرستان به گروه‌های هدف تزریق شده است و تاکنون ۴۰ هزار نفر در شهرستان دشتستان هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان دشتستان تاکنون ۸۳ درصد از افراد بالای ۵۰ سال، ۵۴ درصد از افراد بین ۴۰ تا ۵۰ سال و ۱۲ درصد از افراد بین ۱۸ تا ۴۰ سال واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
نوروزی گفت: از همراهی و مشارکت نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی در برنامه‌های مختلف تقدیر می‌کنیم که در هر جایی نیاز بوده همراهی صادقانه و کاملی داشته‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز اظهار داشت: ۱۱۵ بهورز در ۶۱ خانه بهداشت در شهرستان دشتستان فعالیت دارند.
ماریا خویش‌دوست با اشاره به نقش مهم بهورزان در کاهش مرگ‌ومیر نوزادان و مادران باردار افزود: آموزشگاه بهورزی شهرستان دشتستان تاکنون ۲۷۰ فارغ‌التحصیل داشته است.
وی بیان کرد: در دوران کرونایی بهورزان سختی‌های بسیار زیادی را متحمل شدند و خدمات گسترده‌ای را در نقاط مختلف شهرستان به مردم ارائه کردند.
خویش‌دوست همچنین تصریح کرد: بهورزان با اجرای طرح واکسیناسیون عمومی همگام با دیگر کادر بهداشتی در مراکز واکسیناسیون با تلاش مضاعفی فعالیت داشته‌اند و ما قدردان زحمات آنان هستیم.
در این مراسم از تعدادی از بهورزان به نمایندگی از بهورزان شهرستان دشتستان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/س.غ/3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.بهورز     فرماندار     فتح‌اله.نوروزی     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >