۱۱۵ زن باردار و ۷۴ کودک حمایت‌های مالی لازم را از شبکه بهداشت و درمان تنگستان دریافت می‌کنند

23 شهريور 1400
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با پیگیری‌ها و پایش‌های صورت گرفته ۱۱۵ زن باردار و ۷۴ کودک حمایت‌های مالی لازم را، با همکاری نهادهای حمایتی از شبکه بهداشت و درمان تنگستان دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس ایرج زنده بودی گفت: اهمیت توجه به سلامت مادر و نوزاد موجب شده تا خدمت‌رسانی به ۵۱۳ زن باردار در تنگستان را با مهیا کردن شرایط ویژه برای انجام مراقبت‌های بهداشتی در دوره شیوع بیماری کرونا با موفقیت ادامه دهیم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: ۹۲ نفر از پرسنل شبکه بهداشت و درمان تنگستان شامل ماما، کارشناس تغذیه، کارشناس بهداشت خانواده، کارشناس روان و بهورز مأموریت دارند تا خدمات مختلف بهداشتی را به زنان باردار در تنگستان ارائه و از سلامت زنان باردار اطمینان حاصل کنند.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان اظهار داشت: با همکاری با نهادهای حمایتی تلاش داریم تا از زنان باردار برای تولد یک نوزاد سالم حمایت کنیم که در همین راستا ۱۱۵ مادر باردار را با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) تحت پوشش حمایت‌های مالی قرار داده‌ایم که این حمایت‌ها از ماه چهارم بارداری شروع و تا ۶ ماه پس از زایمان ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: روند حمایت از خانواده‌ها پس از تولد نوزاد نیز ادامه خواهد داشت و خوشبختانه در سال جاری ۷۴ کودک، بر اساس دستورالعمل‌های موجود، توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان تنگستان شناسایی شده‌اند و حمایت‌های مالی لازم را در سال جاری دریافت می‌کنند که این حمایت‌ها نیز از یک سالگی شروع و تا ۳ سالگی ادامه دارد.
مهندس ایرج زنده بودی بیان داشت: تجهیز مراکز و خانه‌های بهداشت به وسایل یک‌بار مصرف و استریل، انجام هماهنگی با نهادهای حمایتی، آموزش تغذیه سالم و پیگیری‌های مستمر بهداشتی، گوشه کوچکی از تلاش پرسنل بهداشت و درمان تنگستان برای تأمین سلامت زنان باردار و تولد یک نوزاد سالم است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان بیان داشت: خدمت‌رسانی به زنان باردار را تنها منوط به حضور آنان در مراکز ارائه خدمت نکرده‌ایم بلکه کارشناسان مامایی بهداشت و درمان با توجه به شرایط بارداری زنان باردار، با حضور در منزل، مراقبت‌ها و آموزش‌های لازم را به آنان ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان     زن.باردار     کودک     حمایت.مالی     ایرج.زنده.بودی    

تاریخ بروز رسانی:   23 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >