پیام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط

4 مهر 1400
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، به مناسبت روز ملی بهداشت محیط پیام تبریک صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:‌
امروزه دست‌یابی به یک زندگی سالم با امید به زندگی مطلوب تنها از طریق برخورداری از محیط سالم و ارائه عادلانه خدمات سلامت فراهم می‌شود.
 رسالت مهندسان بهداشت محیط، صیانت از محیط زندگی است. تلاش‌ها و بازرسی‌های نیروهای بهداشت محیط تضمین می‌کند که محیط اطراف ما در خانه، محل کار، مدرسه، جایی که برای خرید می‌رویم یا جایی که حتی به‌سادگی دنبال تفریح و سرگرمی هستیم، ایمن، بهداشتی و سالم است.
این عزیزان با شناسایی و کنترل خطرات و عوامل محیطی تأثیرگذار بر سلامت، با توجه به گسترش و تنوع آلاینده‌های محیطی مسئولیت خطیری به عهده‌دارند.
دنیا روزهای سختی را به دلیل همه‌گیری کووید ۱۹ سپری می‌کند. گسترش این همه‌گیری مستقیماً با عدم پیشگیری مرتبط است. به همین دلیل نقش حیاتی مهندسان بهداشت محیط در کنترل این ویروس در این دوران چالش‌برانگیز بر همگان روشن است. همکاران عزیز ما با ردیابی و بازرسی از مؤسسات اقتصادی، آموزشی، صنعتی و ... در اجرای اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کووید ۱۹ مطابق با دستور عمل‌های بهداشتی علیه این بیماری همه‌گیر در خط مقدم مبارزه بوده و پیشرو می‌باشند.
همچنین اقدامات کارشناسان توانای بهداشت محیط در نظارت بر رعایت دستور عمل‌های بهداشتی در خصوص واکسیناسیون گسترده در کشور قابل‌تقدیر و شایان توجه است. بی‌شک بهداشت محیط منحصر به یک روز خاص نیست، اما روز ۴ مهرماه مصادف با ۲۶ سپتامبر که امسال با شعار اولویت دهی به بهداشت محیط برای داشتن جوامع سالم‌تر در بهبودی جهانی نام‌گذاری شده است فرصتی است که خدمات شایسته همکاران بهداشت محیط در سطح جامعه بیشتر شناسانده شود و هم اینکه از متخصصان، کارشناسان و دلسوزان این عرصه تقدیر گردد.

 بدینوسیله با تبریک این روز از کلیه همکاران توانمند به خاطر تمام تلاش‌ها و زحمات بی‌دریغشان در مسیر تحقق سلامت مردم تشکر و قدردانی کرده و برای همه همکاران آرزوی سلامت و تندرستی دارم.
عبدالمحمد خواجه‌ئیان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر"
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
روز.بهداشت.محیط     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان        

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >