کارشناس مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
نداشتن علائم بیماری‌های قلبی عروقی، دلیل بر سلامت قلب نیست

7 مهر 1400
کارشناس بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان تنگستان: علائم بیماری‌های قلبی_عروقی در بسیاری از موارد دیر ظاهر می‌شوند و نداشتن علامت، دلیل بر سلامت قلب نیست.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان فاطمه محمدی اظهار داشت: اولین گام برای داشتن یک قلب سالم، شناخت عوامل خطری است که قلب را تهدید می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه با رعایت چند اقدام ساده می‌توان به سلامت قلب دست یافت بیان داشت: داشتن تغذیه سالم،  انجام فعالیت بدنی کافی و مؤثر، حفظ وزن مطلوب،  کاهش مصرف الکل و ترک دخانیات می‌تواند کمک شایانی به سلامت قلب نماید.
محمدی تصریح کرد: در زمان بحران کووید ۱۹، بیماران قلبی عروقی با تهدید دوگانه مواجه خواهند شد زیرا هم بیشتر در معرض خطر ابتلا به عوارض بیماری کووید ۱۹ هستند، هم به علت ترس از این بیماری از مراقبت قلب خود هم غافل می‌شوند.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان تنگستان با اشاره به بیماری دیابت اظهار داشت: بیماری‌های قلبی عروقی علت اکثریت مرگ‌ها در افراد دیابتی است؛ بنابراین اگر بیماری بدون تشخیص و درمان باقی بماند می‌تواند افراد را در معرض خطر بیشتری از بیماری قلبی و سکته مغزی قرار دهد.
محمدی یکی از عوامل مهم ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را سبک زندگی ناسالم خواند و افزود: سبک زندگی ناسالم یکی از مهم‌ترین عوامل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی است که مصداق‌های آن شامل رژیم غذایی ناسالم، عدم تحرک کافی روزانه، فشارهای روانی و استرس، مصرف دخانیات و سوءمصرف الکل است.
وی ادامه داد: ترک مصرف محصولات دخانی، کاهش مصرف نمک، گنجاندن میوه و سبزیجات در رژیم غذایی، مقابله با استرس، ورزش منظم و کاهش مصرف الکل، می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی را تا حد چشمگیری کاهش داد.
روز جهانی قلب در ۷ مهرماه ۱۴۰۰ و با شعار ملی » قلب‌هایمان را با سلامتی پیوند بزنیم و با پیام برای حفظ سلامت قلب خود، خانواده و جامعه، قلب‌های خود را با سلامتی پیوند بزنیم» شروع‌شده است.


انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیماری‌های.قلبی     روز.جهانی.قلب     فاطمه.محمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >