معاون بالینی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان:
درمان، بهبودی و ترخیص نوزادان سه‌قلو از ان.ای.سی.یو بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان

15 آبان 1400
معاون بالینی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان از درمان، بهبودی و ترخیص نوزادان سه‌قلو از ان.ای.سی.یو بیمارستان خبر داد.

دکتر سرور مکاری در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان گنجی برازجان گفت: بیمار مادر بارداری ۳۶ ساله با سابقه بیماری دیابت بارداری و مصرف انسولین، تنگی نفس و استفاده از اسپری، به بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان مراجعه و به خاطر شرایط درمانی خاص بلافاصله مورد عمل سزارین قرار گرفت.
وی بیان داشت: به هنگام انجام عمل سزارین پزشک متخصص اطفال به همراه همکاران پرستار بخش ان.ای.سی.یو در اتاق عمل حضور یافته و به‌محض انجام عمل سزارین، نوزادان به بخش ان.ای.سی.یو بیمارستان منتقل شدند.
دکتر مکاری با اشاره به این موضوع که متولدین دو قل پسر و یک قل دختر بوده، اظهار کرد: مادر باردار توسط دکتر الهه معدلی متخصص زنان و زیمان مورد عمل سزارین قرار گرفت و با توجه به زایمان پیش از موعد در هشت‌ماهگی، نوزادان نارس و دچار کمی وزن به ترتیب پسرها ۱۹۰۰ گرم، ۱۴۰۰ گرم و دختر ۱۴۰۰ گرم بود.
وی افزود: نوزادان به علت مشکلات حاد تنفسی و وزن پایین بلافاصله به بخش ان.ای.سی.یو(بخش مراقبت های ویژه نوزادان) منتقل واقدامات لازم پزشکی و پرستاری شروع شد.
معاون بالینی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان بیان کرد: بعد از گذشت تقریباً ۲۲ روز از دریافت مراقبت‌های ویژه درمانی دو قل (یکی از پسرها و یک دختر) با شرایط مناسب و بهبودی ترخیص شد و یکی از نوزادان کماکان در بیمارستان بستری است ولی با توجه به روند خوب و مناسب درمانی امید می‌رود ان‌شاءالله به‌زودی ترخیص گردد.
دکتر مکاری از زحمات همه همکاران اعم از پزشکان اطفال دکتر نسرین جان احمدی، حسین دهداب، محمدجعفر ایزدمنش، علیرضا سلیمیان ریزی، دکتر الهه معدلی متخصص زنان و زایمان و کلیه پرستاران بخش ان.ای.سی.یو و ماماهای زایشگاه بابت همکاری و همفکری در درمان این نوزادان تشکر و قدردانی کرد.
انتهای پیام/ ب.ا ۴۰۸۰

کلمات کلیدی:
نوزاد.سه.قلو     معاون.بالینی     دکتر.سرور.مکاری     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   15 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >