پنج درصد از جمعیت بالای 30 سال شهرستان دیّر مبتلا به دیابت هستند

29 آبان 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: پنج و 6 دهم درصد از جمعیت 30 سال به بالای شهرستان دیّر مبتلا به دیابت هستند.

احمد آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: هزار و 739 نفر از جمعیت بالای 30 سال شهرستان دیّر دیابت دارند و اطلاعات آنان در سامانه سیب (درگاه اطلاعات یکپارچه بهداشت کشور) ثبت شده است.
وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از بیماری دیابت گفت: تغذیه مناسب، تحرک و فعالیت بدنی، پرهیز از مصرف دخانیات و الکل، کنترل استرس و بررسی سالانه قند خون نقش مؤثری در پیشگیری از بیماری دیابت دارد.
وی افزود: دیابت بیماری خاموشی است که اثرات آن عمده دستگاه‌های بدن را درگیر می‌کند و بیماری‌های قلب عروقی و مغزی، مشکلات بینایی، زخم اندام‌ها، نارسایی کلیه و... از عوارض مهم دیابت هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: افرادی که دارای اضافه‌وزن، BMI بالای 23، سابقه دیابت در خانواده، سابقه دیابت بارداری، فشارخون بالا، سن بالای 40 سال، سطوح چربی خون غیرطبیعی و اختلال تحمل گلوکز از جمله عوامل خطر بیماری دیابت است.
آخوندی با بیان اینکه بیماران مبتلا به دیابت ماهانه توسط مراقبین سلامت و هر سه ماه توسط پزشک خانواده مورد ارزیابی و معاینه قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: افرادی که بیماری دیابت دارند می‌توانند با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت به‌طور رایگان تحت مراقبت قرار گیرند و از خدمات تیم مراقبتی شامل پزشک، کارشناس تغذیه، مراقب سلامت و بهورز بهره‌مند شوند.


انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
دیابت     رئیس     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیّر        

تاریخ بروز رسانی:   29 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >