کارشناس بهداشت و محیط شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
11 هزار بازدید از اماکن عمومی و غذایی در تنگستان انجام شده است

6 آذر 1400
کارشناس بهداشت و محیط شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در راستای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی 11 هزار و 951 بازدید از اماکن عمومی و غذایی در سطح تنگستان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مهندس حسن اوجی اظهار داشت: هزار و 730 کیلوگرم انواع مواد غذایی، فاقد مصرف انسانی در این بازدیدها کشف و معدوم گردیده است.
وی بیان داشت: اماکن عمومی و غذایی محیط‌های سر بسته‌ای هستند که با توجه به مراجعه زیاد مردم به این مکان‌ها، در صورت وجود آلودگی آن‌ها، به ویروس کرونا، انتقال این بیماری در این محل‌ها افزایش می‌یابد، لذا نظارت مستمر بر این محل‌ها و بررسی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تأثیر بسزایی در کاهش و گسترش بیماری خواهد داشت.
مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: واحدهایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، طبق مصوبه ستاد ملی کرونا باید به مراجع قضایی معرفی شوند، که در این راستا هزار و 579 اخطاریه بهداشتی صادره شده، که از بین این واحدها، 115 واحد غذایی و عمومی متخلف در سال جاری به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.
مهندس اوجی تصریح کرد: با کسانی که همچنان بر عدم رعایت پروتکل بهداشتی پافشاری کنند مماشات نخواهد شد و مطابق قانون برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت، که در همین راستا 93 مکان عمومی و غذایی در سال جاری پلمپ شده است.
وی خاطرنشان کرد: عرضه مواد غذایی در محیط‌های سالم، حق مسلم مردم است و ما به‌عنوان ناظرین بر این موضوع به‌هیچ‌وجه کوتاهی در این مسیر را تحمل نخواهیم کرد و تا حصول نتیجه لازم که همانا رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی است به تلاش خود ادامه خواهیم داد.
مسئول واحد بهداشت و محیط شبکه بهداشت و درمان تنگستان بیان داشت: یکی از اقدامات مؤثری که در پیشبرد اهداف بهداشتی بسیار مؤثر بوده است، انجام گشت‌های مشترک بهداشت و درمان با سایر ادارات بوده است که در سال جاری هزار و 707 بازدید مشترک با همکاری ادارات صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی، دامپزشکی و اماکن نیروی انتظامی انجام شده است.

انتهای پیام/ ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     مهندس.حسن.اوجی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   6 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >