رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
850 پرستار و بهیار در حوزه بهداشت و درمان دشتستان مشغول به خدمت‌رسانی هستند

21 آذر 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیش از 850 پرستار و بهیار در دو بخش دولتی و خصوصی حوزه بهداشت و درمان دشتستان مشغول به خدمت‌رسانی هستند.

ماریا خویشدوست در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر برازجان با تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) اظهار کرد: این روز فرصتی ارزنده برای تجلیل از مقام شامخ مجاهدان واقعی عرصه سلامت است که با ایثارگری و فداکاری مرحم دردها و آلام بیماران می‌شوند.
خویشدوست بیان کرد: پرستاری حرفه‌ای سخت و پر زحمت است و تنها عشق و علاقه می‌تواند از سنگینی کار و تلاش آن بکاهد و انصافاً از خود گذشتن و کمک کردن به دیگران به معنای واقعی در مورد پرستاران صادق است.
وی تصریح کرد: در شهرستان دشتستان بیش از 850 نیروی بهیار و پرستار زن و مرد در مراکز درمانی شهرستان (بیمارستان شهید گنجی، مهر برازجان، درمانگاه‌های بخش خصوصی و همچنین مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی) مشغول به خدمت‌رسانی به مردم شریف شهرستان هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بر اساس مستنداتی که در مراکز بهداشتی و درمانی موجود هست، در ایام کرونا بیش از 85 درصد از نیروهای درمانی به خصوص پرستاران درگیر بیماری کرونا شدند و دوسوم نیروها بیش از یک‌بار با این بیماری منحوس دست‌وپنجه نرم کردند و روزهای بسیار سخت و طاقت‌فرسایی را پشت سر گذاشتند.
وی بیان کرد: پرستاران در زمان شیوع بیماری کرونا باوجود کمبود نیرو در بخش‌های درمانی با الگو گرفتن از حضرت زینب کبری (س) تمامی این سختی‌ها را باجان دل پذیرفتند و به بیماران خدمات ارائه دادند.
رئیس نظام پرستاری شهرستان دشتستان سخنران دوم خطبه‌های پیش از نماز جمعه شهر برازجان نیز گفت: در این دو سال شیوع بیماری کرونا و به گواه آمار جامعه پرستاری، 140 شهید مدافع سلامت و 136 هزار پرستار مبتلا به کرونا با علائم تنفسی در کل کشور داشته‌ایم.
نصرالله محمدی سربست تصریح کرد: در شرایط سخت کرونایی، بهترین دلگرمی ما فرمایشات مقام معظم رهبری است که در هر مناسبتی ما را امیدوار نگه می‌دارد که می‌فرمایند "عزیزان این موقعیت را قدر بدانید و این خدمتگزاری را بزرگ بشمارید و از خداوند به خاطر آن سپاسگزار باشید که شما را در این کار مهم موفق کرده است و آن را به نحو احسن انجام دهید".
محمدی سربست اظهار کرد: پرستاران ما عموماً خانم هستند که علاوه بر شغل پرستاری، هم‌زمان همسر، مادر و معلم فرزندان خود نیز هستند.
وی گفت: هرچند شغل پرستاری برای مردم ناشناخته نبوده، ولی در طی این دو سال مردم از نزدیک شغل پرستاری و سختی‌های آن را از نزدیک لمس کرده‌اند که جا دارد ما پرستاران از حمایت‌های مردم قدرشناس شهرستان دشتستان سپاسگزاری می‌کنیم و از شما تقاضا داریم که همکاران ما را از دعای خیر خود محروم ننمایید.
رئیس نظام پرستاری شهرستان دشتستان گفت: امیدواریم با رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش مسئولین جامعه پرستاری به‌حق و حقوق خود برسند و ما نیز در مسیر خدمت به مردم عزیز شهرستان ثابت‌قدم هستیم.
انتهای پیام/س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
تجلیل     خطبه‌های.نماز.جمعه     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   21 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >