مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
پرستاران در زمان شیوع کرونا پرکارتر از همیشه در صحنه حضور داشتند

23 آذر 1400
مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پرستاران در زمان شیوع کرونا پرکارتر از همیشه در صحنه حضور داشتند.

عبدالرسول عباسی در آئین تجلیل از پرستاران استان بوشهر با تبریک روز پرستار ضمن تبریک روز پرستار و میلاد فرخنده حضرت زینب (س) اظهار داشت: باعث افتخار جامعه پرستاری است که روز میلاد حضرت زینب س به‌عنوان روز پرستار نام‌گذاری شده است
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت به موضوع زحمات پرستاران در پاندمی کرونا در 22 ماه اخیر اشاره کرد و افزود: در شرایطی که بسیاری مشاغل به دلیل شرایط کرونایی قرمز تعطیل شده بودند اما پرستاران بودند که پرکارتر از همیشه در حال صحنه حضور داشتند.
مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: به لطف خداوند و همت و تلاش مدافعان سلامت و همکاران بهداشت و درمان در حال حاضر هیچ شهر قرمز کرونایی نداریم.
وی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار پرستاران ازجمله بحث امنیت شغلی، تعرفه گذاری خدمات پرستاری و استانداردسازی تخت به پرستار اشاره کرد و گفت: امید است به‌زودی با پیگیری‌های مسئولین و دست‌اندرکاران وزارت بهداشت و نظام پرستاری کشور شاهد حل مشکلات جامعه پرستاری باشیم.
رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: پرستاران در کنار درد و رنج بیماران صبح را به شب و شب را به صبح می‌رسانند اما آنچه نفس کشیدن زیر سقف بیمارستان‌ها را برای پرستاران سفیدپوش ممکن می‌کند، کیمیای عشق است.
دکتر محمدرضا یزدان خواه با بیان اینکه عشق، فداکاری و صبوری پیش نیاز پرستار شدن است اظهار داشت: هر حرفه‌ای که به‌طور مستقیم با ارباب‌رجوع برخورد دارد، نیازمند اخلاق است، هرچند اخلاق در همه مشاغل ضروری است، اما در حرفه پرستاری این عامل ضرورت بیشتری دارد.
وی تصریح کرد: رفتار معنوی و توأم با مسئولیت پرستاران با بیماران، نقش مؤثری در بهبود و بازگشت سلامتی آنان دارد، بنابراین حرفه پرستاری بر پایه اخلاق استوار است.
در آئینی با حضور مسئولان استان و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، پرستاران نمونه کشوری و استانی معرفی و تجلیل شدند.
این مراسم به همت اداره پرستاری دانشگاه، سازمان نظام پرستاری استان بوشهر، دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
دکتر سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، حجت‌الاسلام دکتر مهدی جمالی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر جعفر زارعی زاده معاون درمان، دکتر محمدرضا یزدان خواه رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه، ابراهیم ابراهیمی رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری شهرستان بوشهر، اسماعیل‌پور نماینده شرکت آوا سلامت در این مراسم حضور داشتند.
آئین گرامیداشت روز پرستار و تقدیر از پرستاران نمونه استان بوشهر در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار و از پرستاران نمونه استان بوشهر تجلیل شد.
در این مراسم کادر پرستاری برگزیده شرکتی، استانی و کشوری بیمارستان‌ها، دانشکده پرستاری و مامایی و چهار حوزه هیئت‌مدیره‌های نظام پرستاری استان تقدیر شدند.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.پرستار     عبدالرسول.عباسی        

تاریخ بروز رسانی:   23 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >