بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر ۳ میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا تخصیص داد

27 آذر 1400
مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر ۳ میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا تخصیص داد.

دکتر امیرحسین دارابی در نشست با مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان بوشهر و مسئولین بسیج جامعه پزشکی استان و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر مبلغ ۳ میلیارد ریال را برای تهیه ۲۵ هزار قلم تجهیزات پزشکی یاد شده در جهت پیشگیری، کنترل، واکسیناسیون و درمان کرونا تخصیص داده است.
وی تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با خرید تجهیزات پزشکی و قرار دادن آن در اختیار کادر بهداشت و درمان و همچنین پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه سعی کرده از این قشر در شرایط سخت کنونی حمایت کند.
مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران همواره پیشگام حوزه مسئولیت اجتماعی بوده و اقدامات مختلفی را در این زمینه انجام داده است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان بوشهر نیز گفت: در آستانه چهاردهمین سالروز تأسیس بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، برخی از اقدامات این بانک را در حمایت از کادر درمان بررسی کرده‌ایم.
کرامت الله مصطفی پور اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با مشارکت در طرح شهید سلیمانی وزارت بهداشت، تجهیزات پزشکی مختلفی اعم از دستگاه اکسیژن ساز، کپسول اکسیژن، مانومتر، ترالی، دستگاه ضدعفونی‌کننده محیط (UV)، تب‌سنج لیزری، پالس اکسی‌متر و بارکدخوان خریداری و با هماهنگی وزارت بهداشت در اختیار مراکز بهداشتی و پایگاه‌های سلامت سراسر کشور قرار داده است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان بوشهر گفت: این بانک مبلغ ۳ میلیارد ریال را برای تهیه ۲۵ هزار قلم تجهیزات پزشکی یاد شده در جهت پیشگیری، کنترل، واکسیناسیون و درمان کرونا تخصیص داده است.
وی تصریح کرد: در همین راستا، بانک در استان بوشهر تاکنون تعداد 11 عدد کپسول اکسیژن و متعلقات، 11 عدد دستگاه ضدعفونی‌کننده UV، 137 عدد تب‌سنج لیزری، 145 عدد پالس اکسی متر 14 عدد دستگاه بارکد خوان، 4 عدد ترالی اورژانس و 10 عدد دستگاه اکسیژن ساز به ارزش تقریبی 7 میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تحویل داده است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان بوشهر افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای نخستین بار در کشور با اختصاص بودجه از محل جریمه دیرکرد، اقدام به خرید اقلام موردنیاز در زمینه پیشگیری، درمان و کنترل بیماری کرونا کرده است.
مصطفی پور اضافه کرد: خرید این اقلام نخستین گام بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای استفاده منابع حاصل از وجه التزام در حوزه مسئولیت اجتماعی و امور عام‌المنفعه به شمار می‌رود.
وی تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران همچنین با امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به کادر بهداشت و درمان اقدام کرده است.
مصطفی پور افزود: به‌علاوه این بانک تاکنون بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه نیز به دانشجویان دستیاری پزشکی پرداخت کرده است.
وی تصریح کرد: امید که اقدامات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توانسته باشد تا حدی خستگی این روزهای سخت را از تن کادر زحمتکش بهداشت و درمان به در برده باشد.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان بوشهر افزود: فعالیت در حوزه بهداشت و درمان یکی از محورهای همیشگی فعالیت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در حوزه مسئولیت اجتماعی بوده و این بانک از آغاز فعالیت خود تاکنون اقدامات مختلفی را در این حوزه انجام داده است. مشارکت در ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی اعصاب و روان و همچنین ساخت و بازسازی ۳ خانه بهداشت در مناطق محروم و آسیب‌دیده از جمله این اقدامات است.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     مشاور.اجرایی     دکتر.امیرحسین.دارابی     بانک.مهر.ایران        

تاریخ بروز رسانی:   27 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >