سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان خبر داد؛
دستگاه جراحی عمل کاتاراکت چشم (فیکو) پیشرفته در بیمارستان برازجان راه‌اندازی شد

27 آذر 1400
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان از خرید و راه‌اندازی دستگاه جراحی عمل کاتاراکت چشم (فیکو) پیشرفته در این بیمارستان خبر داد.

شهرام جلال پور در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان ضمن اعلام این خبر گفت: به علت شرایط آب و هوایی استان بوشهر بیماری‌های چشم بیشتر از سایر مناطق کشور در بین مردم شایع است، لذا نیاز مراجعین و بیماران به اعمال چشم‌پزشکی بیش از سایر مراکز درمانی در سطح کشور احساس می‌شود.
وی تصریح داشت: یک دستگاه پیشرفته فیکو جهت انجام اعمال جراحی کاتاراکت (آب‌مروارید) خریداری و در اتاق عمل بیمارستان شهید گنجی برازجان نصب و به بهره‌برداری رسید.
جلال پور ارزش ریالی این دستگاه را 16 میلیارد ریال خواند و افزود: دستگاه مزبور یکی از بهترین برندهای بین‌المللی است و از تکنولوژی بروز سال 2021 میلادی بهره می‌برد.
وی با اشاره به بار مالی سنگین اعمال جراحی کاتارکت برای بیماران خصوصاً بیماران بی‌بضاعت اضافه کرد: با استقرار این دستگاه در اتاق عمل این بیمارستان امید می‌رود با انجام اعمال جراحی توسط پزشکان متخصص چشم‌پزشکی این بیمارستان، بار مالی خیلی زیادی از دوش مراجعین و بیماران عزیز در مقایسه با انجام این عمل در بخش خصوصی برداشته شود.
خرید و راه‌اندازی یک دستگاه (ای‌ام جی) دستگاه نوار عصب و عضله
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان همچنین اظهار داشت: یک دستگاه (ای‌ام جی) دستگاه نوار عصب و عضله هم به قیمت یک میلیارد و دویست میلیون ریال در ماه گذشته خریداری و در درمانگاه تخصصی هفده شهریور برازجان راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: درمانگاه 17 شهریور فاقد دستگاه (ای‌ام جی) نوار عصب و عضله بود، لذا بیماران برای دریافت خدمات نوارهای عصب و عضله مجبور به مراجعه به بخش خصوصی بودند که با راه‌اندازی این دستگاه در درمانگاه تخصصی 17 شهریور باعث افزایش سرعت و دقت در تشخیص پزشکان مغز و اعصاب شده و هم از نظر هزینه‌ای، این خدمات با قیمتی بسیار پایین‌تر از بخش‌های خصوصی در اختیار بیماران عزیز قرار می‌گیرد.
جلال پور از زحمات همه کسانی که در خریداری و استقرار این دستگاه‌ها در بیمارستان شهید گنجی برازجان نقش مؤثری داشتند به‌خصوص رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دکتر سعید کشمیری تشکر و قدردانی کرد.
انتهای پیام/ ب.ا- 4080

کلمات کلیدی:
عمل.کاتاراکت.چشم     شهرام.جلال‌پور     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   27 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >