معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرتأکید کرد؛
افزایش نگران‌کننده روند ابتلای بیماران کرونایی

5 بهمن 1400
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیماران کرونایی افزایش نگران‌کننده دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه بوشهر، دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: دی‌ماه با افزایش شدید موارد بیمار سرپایی کرونا همراه بود و این را باید به‌عنوان یک هشدار جدی در نظر گرفت.
وی تصریح کرد: چندهفته‌ای است که سویه جدید کرونا به نام اُمیکرون در سراسر دنیا و به دنبال آن در کشور ما رو به افزایش است که به‌تبع آن در استان بوشهر هم با افزایش شدید موارد جدید بیماری سرپایی مواجه هستیم و این را باید به‌عنوان یک هشدار جدی در نظر گرفت.
دکتر خواجه‌ئیان گفت: از آخر مردادماه روند نزولی بیماری شروع شد و این شرایط تا نیمه دی ادامه داشت، ولی از نیمه دی هر هفته با افزایش موارد و به‌نوعی با دو برآر شدن آمار مواجه هستیم.
وی ادامه داد: در هفته سوم دی‌ماه نسبت به هفته دوم با رشد بیش از 100 درصدی بیماری مواجه بودیم و این افزایش در هفته چهارم نسبت هفته سوم رشد 64 درصدی داشته است.
این مقام مسئول بهداشتی همچنین هشدار داد: متأسفانه در کنار افزایش موارد سرپایی شاهد افزایش تدریجی مراجعه به بیمارستان‌ها هستیم.
رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر درباره وضعیت واکسیناسیون توضیح داد: نزدیک به 85 درصد جمعیت استان بوشهر یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند و از جمعیتی که می‌توانند دوز سوم را دریافت کنند بیش از 23 درصد واکسینه شده‌اند.
دکتر خواجه‌ئیان بابیان اینکه این میزان واکسیناسیون با دوز سوم مانع گردش ویروس نمی‌شود بیان کرد: مراکز ما آمادگی کامل برای واکسیناسیون هم استانی‌های گرامی را با انواع واکسن دارند.
علائم امیکرون شبیه سرماخوردگی است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر علائم امیکرون را شبیه سرماخوردگی دانست و تأکید کرد: خواهش ما این است که هرگونه علائم سرماخوردگی جدی گرفته شود و شخص دارای علائم تا زمان بهبودی خود را قرنطینه کند.
دکتر خواجه‌ئیان تکمیل پوشش واکسیناسیون (سه دوز) و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را برای جلوگیری از گسترش بیماری بسیار دارای اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: زدنِ هم‌زمان دو ماسک، عدم برگزاری دور همی‌ها و تهویه مناسب فضاهای بسته بسیار حیاتی است.
وی در پایان هشدار داد: اگر دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود خدای‌ناکرده ممکن است با افزایش شدیدتر بیماری مواجه شویم.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
امیکرون     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     واکسیناسیون        

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >