رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان:
جذب 18 میلیارد ریال کمک مالی و تجهیزات در شبکه بهداشت و درمان کنگان/ تداوم ارائه خدمات بهداشتی هم‌زمان با پیک ششم کرونا

20 بهمن 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: در یک سال گذشته بیش از 18 میلیارد ریال کمک مالی و خرید تجهیزات در شبکه بهداشت و درمان شهرستان جذب‌شده است.

مهندس خلیل جوکار ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: در طول یک سال گذشته علی‌رغم همه‌گیری کرونا، ارائه خدمات بهداشتی توسط کادر بهداشت شهرستان کنگان روند فعال و پویایی داشته است.
وی با بیان اینکه در این مدت 710 هزار و 463 خدمت بهداشتی به 516 هزار و 835 نفر در شهرستان کنگان ارائه‌شده است تصریح کرد: خدمات انجام‌شده در قالب واکسیناسیون کرونا، نمونه‌گیری pcr و تست سریع، پیگیری و رهگیری موارد مثبت کرونا، نظارت بر تدفین موارد فوتی کرونایی و مشاوره تغذیه، سلامت روان، خدمات پزشکی، مامایی و پرستاری، دهگردشی، کنترل مواد غذایی، نمونه‌برداری از مواد خوراکی و آشامیدنی، آرایشی وارداتی از گمرک بوده است.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: در این مدت بیش از 18 میلیارد ریال کمک مالی و خرید تجهیزات با همکاری فرماندار، خیرین شهرستان، مساعدت شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه و فازهای مستقر در منطقه انجام‌شده است.
وی بیان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته یک پایگاه واکسیناسیون نیز با همکاری منطقه ویژه اقتصادی پارس جهت کارکنان حوزه صنعت راه‌اندازی شده است.
آغاز عملیات اجرایی احداث مرکز خدمات جامع سلامت خیر ساز
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان تصریح کرد: عملیات اجرایی احداث مرکز خدمات جامع سلامت بنک در سال جاری با 9 میلیارد ریال توسط شرکت خیر ساز پارسا فیدار پایدار آغاز شد.
مهندس جوکار افزود: در این مدت خدمات انجام‌شده در حوزه بهداشت محیط شامل بازدید از صنوف 10 هزار و 237 مورد، تعداد اخطاریه 839 مورد، تعداد پلمپ 22 مورد و معرفی به مراجع قضایی 62 مورد بوده است و در یک سال اخیر و در زمان پاندمی کرونا 400 بازدید از ادارات، بانک‌ها، معدوم‌سازی اقلام تاریخ گذشته به میزان 590 کیلو و همچنین نظارت بر کفن دفن موارد فوتی اهم فعالیت این واحد بوده است.
این مقام مسئول عنوان کرد: خدمات دیگر ارائه‌شده در سطح شهرستان شامل اجرای کمپین‌ها و جلسات متعدد آموزشی اهمیت واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شناسایی کودکان و مادران باردار دچار سوءتغذیه شدید و توزیع سبد غذایی با کمک خیرین و گروهای جهادی که توسط کارشناسان این شبکه در طول سال انجام پذیرفت.
تزریق بیش از 127 هزار دوز واکسن در شهرستان کنگان
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: با توجه به پاندمی کرونا مهم‌ترین خدمات انجام‌شده در این زمینه شامل انجام تست تشخیص به تعداد 3 هزار و 340 مورد ((pcr و 8 هزار و 407 تست سریع، شناسایی تعداد 4 هزار و 450 مورد مثبت و رهگیری و پیگیری درمان، پیگیری زنان باردار پرخطر و مورد مثبت کرونا، تزریق 127 هزار و 314 دوز واکسن در یک پایگاه تجمیعی و 2 پایگاه سلامت، انجام غربالگری 838 مورد در پایگاه مرزی بوده است.
انتهای پیام/ م. س 3070
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
رئیس     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   20 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >