به مناسبت دهه مبارک فجر انجام گرفت؛
ارائه خدمات رایگان پزشکی در محلات کم برخوردار شهرستان دشتستان

20 بهمن 1400
به مناسبت دهه مبارک فجر در هفت محله کم برخوردار شهر برازجان خدمات پزشکی و دندانپزشکی رایگان ارائه شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در این خصوص گفت: ۱۱ محله محروم و کم برخوردار در شهر برازجان شناسایی‌شده است که هم‌اکنون در هفت منطقه از این محلات، با همکاری فرمانداری، نیروهای جهادی و شبکه بهداشت و درمان خدمات پزشکی و دندانپزشکی و همچنین آزمایشات بالینی به‌صورت رایگان به بیماران نیازمند ارائه می‌شود.
ماریا خویشدوست همچنین اظهار داشت: این اقدامات در راستای طرح توسعه اجتماع‌محور محلات محروم و کم برخوردار اجرایی شده است و تمامی نهادها باید در محرومیت‌زدایی این محلات تلاش و همکاری داشته باشند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ارائه خدمات پزشکی رایگان در هفت منطقه محروم و کمتر توسعه‌یافته ازجمله محله حسین‌آباد، علی‌آباد، کوی گرمسیری، نجف‌آباد، اکبرآباد، خضر، کارخانه آرد الزهرا و محله قلعه شهر برازجان برای افراد نیازمند در حال اجراست.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: در چهار محله کم برخوردار شهر برازجان نیز این طرح به‌زودی اجرا خواهد شد.
وی گفت: افراد دارای بیماری زمینه‌ای، مادران باردار و کودکان از گروه‌های هدف ما در این طرح هستند و قبل از اجرای طرح توسط مراقبین سلامت جهت دریافت خدمات پزشکی عمومی و تخصصی فراخوان می‌شوند.
خویشدوست خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان با همکاری گروه‌های جهادی، مساجد و حسینیه‌های این محلات را جهت دسترسی آسان‌تر بیماران این محلات انتخاب کرده و خدمات پزشکی؛ دندانپزشکی و آزمایشات بالینی به‌صورت رایگان به افراد نیازمند ارائه‌شده است.
وی بیان کرد: در این طرح، ۲۶۵ خدمت رایگان پزشکی و دندانپزشکی که شامل ویزیت پزشک عمومی، دندانپزشکی؛ آزمایش و دارو است به بیماران نیازمند این هفت محله ارائه‌شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: این طرح در دو مرحله اجرا می‌شود، در مرحله اول بیماران، خدمات پزشکی عمومی و آزمایشگاهی دریافت می‌نمایند و در مرحله دوم با تشخیص پزشک عمومی برای دریافت خدمات تخصصی به پزشکان متخصص در مراکز دولتی ارجاع داده خواهند شد و خدمات خود را در این سطح نیز به‌صورت رایگان دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دهه.فجر     ارائه.خدمات.رایگان     رئیس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   20 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >