هفته سلامت مردان ایران و واکسیناسیون حداکثری

1 اسفند 1400
مردان با توجه به داشتن مراودات اجتماعی بیشتر نسبت به بانوان، می‌توانند با دریافت دوز سوم واکسن کرونا در محافظت جمعی برعلیه کرونا مشارکت بیشتری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ معاون بهداشتی دانشگاه در گفتگویی به مناسبت هفته سلامت مردان ایران گفت: ضروری است همه‌ی مردم استان بوشهر که واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند برای تکمیل مراحل واکسیناسیون خود اقدام نمایند.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد افزود: هرسال هفته اول اسفندماه به‌عنوان هفته سلامت مردان ایران نام‌گذاری شده است که در سال جاری این مناسبت با در نظر گرفتن شرایط همه‌گیری کووید ۱۹ با موضوع"مشارکت مردان، واکسیناسیون حداکثری کرونا، محافظت جمعی" برگزار خواهد شد.
این مقام مسئول بهداشتی بابیان اینکه ارزیابی‌های دوره‌ای سلامت می‌تواند منجر به تشخیص زودهنگام بیماری‌ها و درمان سریع‌تر شوند اظهار کرد: علاوه بر انجام  واکسیناسیون کرونا، مردان می‌توانند با مراجعه به واحدهای بهداشتی سرتاسر استان سایر خدمات بهداشتی شامل تن‌سنجی، ارزیابی سلامت روان، ارزیابی فعالیت فیزیکی، خطر‌سنجی بیماری‌های قلبی و عروقی را دریافت کنند.
دکتر برجوئی‌فرد با اشاره به اینکه تغذیه نا‌مناسب و کم‌تحرکی می‌تواند منجر به عواقب جبران‌ناپذیری مانند سکته قلبی و مغزی، فشارخون بالا، دیابت، اضافه‌وزن، چاقی، افسردگی، چربی خون بالا و کبد چرب شود خاطرنشان کرد: لازم است مردان به تغذیه و بررسی دوره‌ای سلامت خود بیش‌ازپیش اهمیت داده و با داشتن یک برنامه غذایی مناسب و فعالیت بدنی به تقویت سیستم ایمنی خود کمک کنند.
روزشمار هفته ملی سلامت مردان ایران(سما) و محورهای آن را به شرح زیر است:
یکشنبه ۱اسفند : باورهای نادرست در زمینه واکسیناسیون علیه کووید ۱۹
دوشنبه ٢اسفند : پاندمی کووید ۱۹ و سلامت روان مردان
سه شنبه ٣اسفند : سلامت باروری مردان و جوانی جمعیت
چهارشنبه ٤اسفند: مولفه‌های اجتماعی مرتبط با سلامت مردان
پنج شنبه ٥اسفند: کنترل عوامل خطر کرونا در محیط کار
جمعه ٦اسفند: سواد سلامت و نقش آن در سلامت مردان
شنبه ٧اسفند : نقش شیوه زندگی سالم در پیش گیری از سرطان‌های شایع مردان

                                     
انتهای پیام/ م.ب2020
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت.مردان     معاون.بهداشتی     معاونت.بهداشتی     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد    

تاریخ بروز رسانی:   1 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >