سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اقدامات هدفمند در حوزه بهداشت گام بزرگی در کمک به بخش درمان خواهد بود

8 اسفند 1400
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اقدامات هدفمند در حوزه بهداشت گام بزرگی در کمک به بخش درمان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشست با فرماندار تنگستان اظهار داشت: ما باید به سمت هزینه کرد هدفمند در حوزه بهداشت و درمان برویم تا از اتلاف منابع اختصاص‌یافته در این بخش‌ها جلوگیری کنیم.
وی گفت: پیشگیری بر درمان همواره مقدم بوده است و اگر ما بتوانیم در بخش بهداشت عملکرد مناسبی داشته باشیم می‌توانیم از بسیاری از هزینه‌های بخش درمان بکاهیم و این برای نظام سلامت مثمر ثمر خواهد بود.
دکتر برجویی فرد ضمن تشکر از حمایت‌های فرمانداری تنگستان در حوزه سلامت شهرستان بیان داشت: بیشترین جمعیت تنگستان در روستاها قرار دارند و همین امر نیاز به توجه بیشتر به بخش بهداشت را در این منطقه مشخص می‌کند.
دکتر برجویی فرد با اشاره به نقش پزشک خانواده و سیستم ارجاع در مراکز خدمات جامع سلامت تأکید کرد: درصورتی‌که مردم در اولین برخورد خود با سیستم بهداشتی درمانی برای دریافت درمان متناسب با بیماری خود به پزشک خانواده مراجعه کنند از سردرگمی برای مراجعه به سطوح تخصصی درمان خارج خواهند شد و این امر ضمن کاهش بار مراجعه به پزشکان غیرضروری، موجب درمان سریع‌تر بیماری نیز می‌گردد.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به واکسیناسیون بیش از 80 درصد مردم استان اظهار داشت: واکسیناسیون عمومی علیه کرونا نشان داد که هرگاه مردم در این زمینه‌ها همراهی کنند نتایج خوبی حاصل خواهد شد لذا به نظر می‌رسد در صورت استقبال خانواده‌ها از واکسیناسیون کودکان بالای 5 سال، شاهد بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید باشیم.
دکتر برجویی فرد با تأکید بر نقش مثبت خیرین در حوزه سلامت افزود: نقش خیرین در کمک به حوزه سلامت در شهرستان‌ها بسیار خوب بوده است لذا انتظار می‌رود در جهت ارتقاء سلامت در شهرستان از نقش و پتانسیل موجود بهره لازم برده شود.
مقام مسئول بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: فرمانداری تنگستان همواره یار و همراه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پیشبرد اهداف بهداشتی و کمک به رسیدن به هدف عدالت در سلامت بوده که انتظار می‌رود بیش‌ازپیش این همکاری‌ها ادامه داشته باشد تا شاهد ارتقاء سلامت عمومی در شهرستان تنگستان باشیم.
آماده کمک به رفع محرومیت‌ها در بخش بهداشت و درمان شهرستان هستیم
فرماندار تنگستان نیز ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان تنگستان گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی فرمانداری تنگستان کمک به رفع محرومیت‌های موجود در بخش بهداشت و درمان در شهرستان بوده است و آمادگی داریم تا هرگونه همکاری را در این زمینه با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر داشته باشیم.
احمد لطفی با اشاره به مشکلات درمانی در شهرستان تنگستان بیان داشت: عمده مشکلات شهرستان در بخش درمان است زیرا آن‌چنان‌که باید در بخش درمان پیشرفت قابل‌توجه ای نسبت به وجود امکانات درمانی مانند سایر شهرستان‌ها نداشته‌ایم.
فرماندار تنگستان اظهار داشت: امروز عده زیادی از مردم ما برای دریافت نیازهای درمانی خود باوجود بیمارستان امام حسین (ع) مجبور به مراجعه به مراکز درمانی سایر شهرستان‌ها هستند که این موضوع موجب نارضایتی مردم شهرستان شده است.
انتهای پیام/ ن.ا 3010
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاون.بهداشتی     فرماندار     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     احمد.لطفی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >