مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان گناوه:
طرح ضربت بسیج نوروزی در گناوه از 25 اسفندماه آغاز می‌شود

9 اسفند 1400
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: طرح ضربت بسیج سلامت نوروزی از تاریخ 25 اسفند 1400 تا پایان 15 فروردین 1401 در شهرستان گناوه هم‌زمان با سراسر کشور و استان بوشهر اجرا می‌شود.

علیرضا یوسفی در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: از ابتدای بهمن تا هفته اول اسفندماه از 900 مکان عمومی و صنف عرضه مواد غذایی و 118 کارگاه حرفه‌ای (صنوف خدماتی) توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای این شبکه بازدید شده است.
وی افزود: کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان گناوه در قالب گشت مشترک با سایر ادارات از 241 صنف بازدید داشته‌اند.
یوسفی افزود: در پی این بازدیدها 366 اخطاریه صادر شد و 95 صنف متخلف به تعزیرات و مقامات قضایی معرفی و 5 مکان متخلف پلمپ و مقدار 384 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل‌مصرف انسانی جمع‌آوری و معدوم شد.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: کارشناسان این شبکه به‌منظور سنجش سلامت آب آشامیدنی 120 نمونه‌برداری میکروبی از آب شهر از ابتدای بهمن تاکنون داشته‌اند و تعداد هزار و 146 مورد کلر سنجی نیز انجام داده‌اند.
یوسفی با اشاره به سامانه 190 رسیدگی به شکایات مردمی گفت: از ابتدای بهمن تاکنون 18 مورد شکایت از صنوف عرضه‌کننده مواد غذایی و اماکن عمومی و دفع غیربهداشتی زباله و فاضلاب در معابر عمومی شده است که کارشناسان ما به همه آن‌ها رسیدگی کرده‌اند.
مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گناوه خاطرنشان کرد: دغدغه ما حفظ سلامت و امنیت غذایی شهروندان است. لذا با نزدیک شدن به پایان سال و عید نوروز فعالیت‌های کارشناسان بهداشت محیط این شبکه تشدید خواهد شد؛ از 25 اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی کارشناسان ما در ساعت‌های مختلف شبانه‌روز از کلیه صنوف عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید خواهند کرد و در صورت هرگونه تخلف برخورد جدی با صنف متخلف صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/ ک.آ 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بهداشت.محیط     علیرضا.یوسفی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >