با حضور وزیر بهداشت؛
بهورزان و مربیان بهورزی نمونه استان بوشهر تجلیل شدند

11 اسفند 1400
در آئینی با حضور دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت که به‌صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد بهورزان و مربیان بهورزی نمونه استان بوشهر تجلیل شدند.

دکتر حسن ملکی زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دکتر قاسم برجوئی فرد سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه نیز در این مراسم که به‌صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد حضور داشتند.
در این آئین از ماهتاج میرزایی مربی مرکز آموزش بهورزی مرکز آموزش بهورزی شهرستان بوشهر، سیما عباسی مربی مرکز آموزش بهورزی مرکز آموزش بهورزی شهرستان دشتی، عبدالله حسینی بهورز خانه بهداشت شول مرکز امام جعفر صادق (ع) گناوه، فاطمه هژبری دوقزلو بهورز خانه بهداشت دهرود علیا مرکز دهرود سفلی دشتستان، زینب کشاورزی بهورز خانه بهداشت دویره مرکز دویره بوشهر، فرشته خوشبیان مراقب سلامت مرکز روستایی قمر بنی هاشم، لیلا چاهشوری مراقب سلامت مرکز شهری حضرت زینب (س) و صدیقه سرخوش کارشناس مسئول بهورزی معاونت بهداشتی تجلیل شد.
بهورزان مردمی‌ترین قشر نظام سلامت هستند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم گرامیداشت روز بهورز از بهورزان به عنوان مردمی‌ترین و فداکارترین قشر نظام سلامت کشور یاد کرد.
دکتر بهرام عین‌اللهی در این مراسم که جمعی از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، معاونان بهداشت، مدیران شبکه بهداشتی، بهورزان و مراقبان سلامت به‌صورت وبینار در آن حضور داشتند، گفت: خوشبختانه پس از انقلاب زمینه خلاقیت‌ها و نوآوری‌های زیادی در کشور فراهم شده است که ایجاد شبکه بهداشتی، درمانی و آموزش و به‌کارگیری بهورزان از جمله این خلاقیت‌هاست.
وی افزود: از اقدامات همزمان با تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایجاد شبکه بهداشتی و خانه‌های بهداشت در نقاط دورافتاده و استفاده از بهورزان باهوش، علاقه‌مند و برخاسته از جامعه بود و عامل اصلی در موفقیت طرح بهورزی مردمی‌بودن آن بوده است.
دکتر عین‌اللهی با اشاره به اینکه شعار تقدم پیشگیری بر درمان به عنوان یک کار علمی همواره باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: طرح‌های فرمایشی بدون در نظر گرفتن خاستگاه مردمی آن با شکست مواجه می‌شوند. طرح بهوروز و مراقبت‌های بهداشتی یک طرح مردمی بود که از انسان‌های شریف و علاقه‌مندی که از جنس خود مردم بودند برای پیشبرد اهداف آن استفاده شد.
دکتر عین‌اللهی گفت: این عزیزان چون خود را جدای از مردم نمی‌دانند و همرنگ آنان هستند موجب ایجاد تحول در نظام سلامت شدند. در بحران سیل سال 98 که من در پلدختر حضور داشتم شاهد بودم که بعد از رفتن همه، بهورزان هنوز در منطقه حضور داشتند و حتی فرمانداران و استانداران نیز آمار منطقه را از آنان می‌گرفتند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت نیز گفت: بهورزان افتخار وزارت بهداشت و نظام سلامت هستند که از جنس زحمت‌کشان جامعه بوده و در کف جامعه مشغول خدمت‌رسانی به مردم در حوزه سلامت هستند.
دکتر کمال حیدری اظهار داشت: بهورزان از جنس خود مردم و از دل کوه و صحرا هستند. برای همین حرف‌شان به دل مردم می‌نشیند و موجب توفیقات زیادی در نظام سلامت کشور شده‌اند.
وی افزود: امیدواریم در ادامه راه نیز بتوانیم این صفا و صمیمیت بین مردم و بهورزان را حفظ کنیم. بهورزان خط اول تماس با مردم و همنشین آن‌ها هستند که همین امر راه دستیابی به سلامت را برای مردم هموار می‌کند.
دکتر حیدری خاطرنشان کرد: مدل آموزش بهورزان می‌تواند برای دیگران الگو باشد. با وجود بهورزان، عدالت در سلامت توسعه یافته و این دستاورد می‌تواند الگوی بسط عدالت در توسعه باشد.


انتهای پیام/ م.ب 2020
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بهورز.نمونه.استان     کشوری     تجلیل     ویدئوکنفرانس     وزیر.بهداشت     دکتر.عین.اللهی    

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >