کارزار بیماریابی سل و اچ.آی.وی در جمعیت مهاجرین و ایرانیان در تماس با مهاجرین آغاز شد

11 اسفند 1400
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گفت: کارزار بیماریابی سل و اچ.آی.وی در جمعیت مهاجرین ( مجاز و غیرمجاز ) و ایرانیان در تماس با مهاجرین، باهدف تقویت شناسایی موارد آلوده به اچ.آی.وی و بیماران دارای علائم سل آغاز به کار کرد.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد بابیان اینکه این برنامه با همکاری شبکه‌های بهداشت و درمان در اسفندماه  سال جاری به مدت یک ماه اجرا می‌شود افزود: جمعیت مورد انتظار از گروه هدف در این کارزار در استان بوشهر  6000 نفر است.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد:  تیم‌های بیمار یاب آموزش‌دیده، با مراجعه به محل سکونت و محل کار مهاجرین با رعایت دستورالعمل‌ها،  این خدمت را به گروه‌های هدف ارائه می‌دهند؛ همچنین مراکز خدمات جامع سلامت نیز در کنار تیم‌های اشاره‌شده  این خدمات را به‌صورت محرمانه و رایگان انجام می‌دهند.
دکتر برجوئی‌فرد گفت به‌منظور اجرای این برنامه کیت تشخیص سریع اچ.آی.وی و لوازم جانبی تأمین و توزیع‌شده است.
 وی خاطرنشان کرد: در صورت شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به  بیمار‌ی‌های سل و اچ.آی.وی اقدامات تشخیصیِ تکمیلی به‌صورت رایگان انجام خواهد شد و پس از تائید قطعی، بیمار، تحتِ درمان رایگان قرار می‌گیرد و همچنین مراقبت و بررسی  اطرافیان وی نیز انجام خواهد گرفت.
این برنامه با حمایت مالی کمیساریای عالی پناهندگان انجام می‌شود.


انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کارزار.بیماریابی     سل     اچ.آی.وی     مهاجرین     سرپرست.معاونت.بهداشتی     دکتر.برجوئی.فرد    

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >