سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هشدار داد؛
احتمال ورود پشه آئدس به استان بوشهر /همکاری صنایع در عسلویه برای پیشگیری ضروری است

17 اسفند 1400
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه گفت: باتوجه به کشف پشه آئدس در استان هرمزگان، احتمال ورود آن به استان بوشهر وجود دارد.

دکتر قاسم بَرجوئی‌فرد در شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان عسلویه اظهار داشت: به دلیل همسایگی شهرستان عسلویه با هرمزگان احتمال ورود این پشه از این منطقه به استان وجود دارد به همین دلیل لازم است تمامی صنایع در این منطقه برای جلوگیری از ورود و گسترش آن کمک کنند.
این مقام مسئول بهداشتی زیستگاه و محل تکثیر این نوع پشه را مکان‌هایی مانند آب‌های جمع شده در تایرهای فرسوده و حتی آب جمع شده زیر کولر دانست و گفت: پشه آئدس عامل بیماری‌هایی مانند تب دانگی، زیکا، تب زرد و ... می‌شود.
دکتر برجوئی‌فرد خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و معاونت بهداشت دانشگاه برای هرگونه همکاری مانند کمک‌های آموزشی و مشورتی به‌منظور همکاری با صنایع موجود در منطقه برای جلوگیری از ورود این پشه به استان آماده است.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، سومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان با محوریت پیوست سلامت ادارات و صنایع و اقدامات پیشگیرانه بیماری‌های منتقله از پشه آئدس به ریاست فرماندار و دبیری رئیس شبکه بهداشت و درمان و با حضور سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و سایر اعضاء در فرمانداری عسلویه برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ک3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     معاون.بهداشتی     دکتر.قاسم.بَرجوئی‌فرد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >