معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
بیماریابی ایدز و سل در جمعیت غیر ایرانی شهرستان دیلم صورت گرفت

21 اسفند 1400
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: کمپین بیماریابی ایدز و سل در جمعیت غیر ایرانی و ایرانیان در تماس با جمعیت غیر ایرانی در دیلم انجام شد.

انتقام عزیز زاده در گفتوگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم بیان کرد: با توجه به در معرض خطر بودن غیر ایرانی‌ها و ایرانیان در تماس با افراد غیر ایرانی در برابر بیماری ایدز و سل، باهدف شناسایی این دو بیماری و همچنین ارزیابی این گروه هدف ازنظر وضعیت سلامت آن‌ها در برابر این بیماری نیز بیماریابی انجام شد.
وی افزود: غربالگری با استفاده از کیت‌های سریع تشخیصی و همچنین پرسشگری از علائم و سایر موارد از گروه هدف، توسط تیم‌های آموزش‌دیده از مراقبین سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت با مراجعه به محل کار و یا سکونت این افراد با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام شد.
عزیز زاده اظهار داشت: در صورت شناسایی موارد مشکوک توسط تیم‌ها، از این افراد آزمایش تأییدی و تکمیلی به عمل خواهد آمد که در صورت تأیید بیماری تحت مراقبت و درمان قرار خواهند گرفت.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دیلم اضافه کرد: تاکنون ۳۰۰ نفر از جمعیت گروه هدف در این خصوص غربالگری شده‌اند که دو مورد مشکوک اولیه شناسایی شد و مجدداً از آن‌ها آزمایش‌های تأییدی صورت گرفت که نتیجه هر دو مورد منفی اعلام شد.
انتهای پیام/ م. ب ۳۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیمار.یابی     معاون.بهداشتی     انتقام.عزیززاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >