معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه:
اغلب فوتی‌های ناشی از کرونا در گناوه واکسن دریافت نکرده بودند/واکسیناسیون خود را کامل کنید

7 فروردين 1401
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: اغلب فوتی‌های ناشی از کرونا در گناوه واکسن دریافت نکرده‌اند.

محمدرضا توکلی در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه ابا تأکید بر اینکه حفظ سلامت مردم اولویت نخست و اصلی مجموعه سلامت شهرستان است، بیان داشت: طبق ارزیابی انجام‌شده، اغلب فوت‌شدگان ناشی از ابتلا به کرونا در شهرستان، واکسن دریافت نکرده یا واکسیناسیون خود را کامل نکرده بودند.
توکلی افزود: با توجه به حجم بالای مسافران نوروزی در شهرستان، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اصناف، بازارها و مجتمع‌های تجاری، امری ضروری است ولی متأسفانه این موضوع به چشم نمی‌آید و شاهد حضور حداکثری مردم در تجمعات و عدم استفاده از ماسک توسط شهروندان و به‌خصوص مسافران هستیم.
توکلی با توجه به کاهش محدودیت‌های سفر و افزایش روزانه مسافران نوروزی در شهرستان، خاطرنشان کرد: قدرت بالای سرایت سویه امیکرون و احتمال جهش‌های جدید ویروس همراه با عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط مردم و بی‌توجهی به تکمیل واکسیناسیون خود، این نگرانی را به وجود آورده که در هفته‌های آینده شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری در شهرستان باشیم که این موضوع هشداری برای افزایش موارد فوتی و ورود به پیک بعدی خواهد بود.
وی بیان کرد: از مردم می‌خواهیم ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، به‌خصوص استفاده از ماسک و دوری از تجمعات، نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه با تأکید برافزایش پوشش واکسیناسیون عمومی به‌عنوان مؤثرترین شیوه مقابله با کرونا، اظهار کرد: با توجه به پایان تعطیلات رسمی نوروز، ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی و اتحادیه‌ها باید توجه ویژه به این موضوع داشته باشند و نسبت به تکمیل واکسیناسیون کارکنان خود با سه دوز واکسن به‌صورت جدی اقدام کنند؛ به‌خصوص که تمام واکسن‌های موجود در کشور در پایگاه‌های واکسیناسیون شهرستان گناوه موجود است.

انتهای پیام/ ک.آ 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     معاون.بهداشتی     محمدرضا.توکلی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   8 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >