اینبار شهرستان بوشهر؛
ادامه تعاملِ از نزدیک سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با مقامات شهرستانی

7 فروردين 1401
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، در ادامه تعاملِ از نزدیک سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه با مسئولان شهرستان‌های استان بوشهر، وی این بار به فرمانداری بوشهر رفت.

دکتر قاسم بَرجوئی‌فرد در نشستی صمیمی با فرماندار شهرستان بوشهر با بیان اینکه هدف از دیدارها با مقامات شهرستان‌ها جلبِ کمک برای توجه بیشتر به حوزه بهداشت است گفت: کشور ما در دهه‌های شصت و هفتاد تمرکز خوبی در حوزه بهداشت داشت ولی کم‌کم با توجه به اولویت درمان، متأسفانه بهداشت تا حدودی در حاشیه قرار گرفت.
این مقام مسئول بهداشتی اظهار داشت: برای اینکه بار مراجعه به درمان را کم کنیم لازم است دوباره توجه به بهداشت در مرکز توجه باشد.
دوران کرونا، اثبات اصل پیشگیری مقدم بر درمان بود
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در اوایل کرونا همه توان‌بخش وزارت بهداشت در خدمت درمان این بیماری بود که موفقیت قابل قبولی به دست نیامد؛ ولی با گسترش واکسیناسیون بار دیگر ثابت شد که پیشگیری مقدم بر درمان است.
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: با توجه به وجود پایگاه‌های مراقبت مرزی در شهرستان بوشهر در گمرک و فرودگاه، شهرستان بوشهر را در این حوزه به مرکز ثقل استان تبدیل کرده است.
دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان افزود: لازم است در این دو پایگاه مراقبت مرزی برای پیشگیری از شیوع بیماری، مراکزی برای قرنطینه موارد مشکوک و بیمار در هنگام ورود، تأسیس شود.
قبل از این دیدار، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دیدارهایی مشابه به شهرستان‌های دیگر استان بوشهر نیز داشته است.

انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.صمیمی     فرماندار     معاون.بهداشتی     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     معاون.فنی     دکتر.محمدمهدی.خواجه‌ئیان    

تاریخ بروز رسانی:   8 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >