در بسیج سلامت نوروزی؛
بیش از 640 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی گناوه انجام گرفته است

9 فروردين 1401
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان گناوه گفت: از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تا هفتم فروردین بیش از 640 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان گناوه انجام گرفته است.

علیرضا یوسفی در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: طرح بسیج سلامت نوروزی باهدف کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کووید 19 در تجمعات و مراکز پرتردد و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی و اپیدمی بیماری‌های منتقله از آب و غذا از 25 اسفند ماه در سطح شهرستان اجرا شده است و تا 15 فرودین ماه ادامه خواهد داشت.
یوسفی عنوان داشت: در این راستا 640 بازدید توسط کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در اکیپ‌های یک‌نفره و دو نفره و 23 مورد گشت مشترک با سایر ادارات انجام شده است.
وی افزود: در طی این بازدیدها 206 مورد اخطاریه بهداشتی به اماکن متخلف داده شده است و 65 مورد به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
یوسفی ضمن تقدیر از مسئولین اصنافی که نکات بهداشتی را رعایت و با بازرسین بهداشت محیط همراهی کرده‌اند، گفت: از آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی تا هفتم فروردین 2 مکان متخلف در زمینه بهداشتی در شهرستان گناوه پلمپ شده است.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان گناوه با تأکید بر حفظ سلامت آب آشامیدنی اظهار داشت: در راستای حفظ سنجش سلامت آب آشامیدنی خصوصاً در این روزهایی که حضور مسافران نوروزی در شهر پر رنگ است 213 مورد کلر سنجی از آب آشامیدنی و 21 مورد نمونه‌برداری از آب شرب شده است.
وی عنوان داشت: در راستای سنجش درجه خلوص روغن در رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها 138 موردسنجش پرتابل صورت گرفته است.
315 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته توسط بازرسان بهداشت محیط جمع‌آوری شد
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان گناوه گفت: از آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون 315 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرقابل‌مصرف از اصناف جمع‌آوری‌شده است.

انتهای پیام/ ک.آ 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بهداشت.محیط     شهرستان.گناوه     بسیج.سلامت.نوروزی     بازرسی     علیرضا.یوسفی    

تاریخ بروز رسانی:   9 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >