معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دیلم:
۹۹ درصد از کودکان زیر ۵ سال دیلم دو دوز واکسن سرخک، سرخجه و اوریون را دریافت کرده‌اند

20 فروردين 1401
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: بیش از ۹۹ درصد از کودکان زیر ۵ سال شهرستان دیلم دو دوز واکسن سرخک، سرخجه و اوریون را دریافت کرده‌اند.

انتقام عزیز زاده در گفتوگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم بیان کرد: کلیه همکاران مراقبین سلامت و بهورزان در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت تابعه بررسی دریافت واکسیناسیون کودکان زیر پنج سال را از طریق پرونده الکترونیک سلامت انجام داده‌اند.
وی افزود: با بررسی تزریق واکسن کودکان زیر ۵ سال شهرستان دیلم، بیش از ۹۹ درصد از کودکان هر دو دوز واکسن سرخک و سرخجه و اوریون را در سن ۱۲ و ۱۸ ماهگی دریافت کرده‌اند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم عنوان کرد: خوشبختانه بیش از ۹۹ درصد از کودکان ایرانی و غیر ایرانی دو دوز واکسن سرخک، سرخجه و اوریون خود را دریافت کرده بودند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان دیلم اظهار داشت: بیماری سرخک یکی از مسری‌ترین بیماری‌های ویروسی است که انتقال ویروس از طریق تنفس و ریز قطرات است، به‌طوری که بیش از ۹۰ درصد افراد حساس در تماس نزدیک با بیمار آلوده می‌شوند.
عزیز زاده گفت: علائم بیماری با پیش نشانه‌های تب، تورم ملتحمه چشم، ترشح بینی و سرفه و لکه‌های سفید رنگ روی مخاط دهان ظاهر می‌شود، در سومین تا هفتمین روز بعد از شروع تب لکه‌های قرمز مشخص بیماری اول روی صورت و سپس در تمام نقاط بدن ظاهر شده و ۴ تا ۷ روز ادامه خواهد داشت.
وی یادآور شد: با توجه به شیوع سرخک در کشورهای همسایه، اقدامات حساس سازی کلیه پرسنل بهداشت و درمان در بخش دولتی و خصوصی جهت مراقبت و گزارش موارد مشکوک انجام شده است.
عزیز زاده عنوان کرد: مورد مشکوک بیماری سرخک در منطقه مشمول گزارش فوری (تلفنی) است که می‌بایست توسط کلیه مراکز درمانی بخش دولتی و خصوصی به مرکز بهداشت شهرستان گزارش شوند.
وی با اشاره به اینکه بهترین راه پیشگیری از ابتلا به بیماری سرخک، دریافت دو نوبت واکسن در سن ۱۲ و ۱۸ ماهگی است اضافه کرد: والدین با بررسی کارت واکسیناسیون کودکان خود و یا پیگیری از طریق مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت اگر دو نوبت واکسن (سرخک و سرخجه و اوریون) را دریافت نکرده‌اند، در اسرع وقت جهت دریافت واکسن کودک خود اقدام نمایند.
انتهای پیام/ م.ب 3060

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشت.دیلم     واکسن.سرخک     انتقام.عزیززاده        

تاریخ بروز رسانی:   20 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >