رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
طرح ضربتی بازرسی از نانوایی‌های شهرستان بوشهر اجرا شد

24 فروردين 1401
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: با توجه به ضرورت نظارت و کنترل بر رعایت موارد بهداشتی در واحدهای نانوایی، طرح ضربتی بازدید از نانوایی‌های شهرستان اجرا شد.

مهندس حسن فخرایی در گفتوگو با روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: کارشناسان بهداشت محیط در ساعات اداری و خارج از وقت اداری برنامه نظارت ضربتی بازرسی از نانوایی‌های شهرستان بوشهر طی دو روز متوالی اجرا کردند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه بازدید از صنوفی مانند نانوایی‌ها به صورت روتین همواره انجام می‌شده، اما در شرایط کنونی بازرسی‌ها تشدید شده است اضافه کرد: در قالب این طرح شهر بوشهر به کمک ۱5 اکیپ مشترک با همکاری اتاق اصناف، با حضور 19 نفر از بازرسان بهداشت محیط، تمامی مسائل مرتبط با بهداشت فردی و بهداشت محیط در قالب این طرح به نانوایان آموزش داده شد و در صورت رعایت نکردن موارد طبق مجوز لازم که از جانب دستگاه قضایی در اختیار مرکز بهداشت است، پلمب انجام می‌گیرد.
این مقام مسئول اضافه داشت: در این طرح تاکنون 45 نانوایی تذکر و اخطار کتبی گرفته‌اند که در ادامه این طرح نیز در بازدید از تمامی این واحدهای صنفی، با دیگر نانوایی‌های متخلف برابر مقررات برخورد قانونی خواهد شد.
مهندس فخرایی توضیح داد: ملزم نمودن متصدیان نانوایی به استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مجزا بودن متصدی طبخ و توزیع و همچنین متصدی دریافت وجه از مشتری از ضوابط این بازدیدها است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی از سوی واحدهای نانوایی با شماره تلفن ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح نمایند.


انتهای پیام/ ا.س-3000

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت.بوشهر     بهداشت.محیط     شهرستان.بوشهر     طرح.ضربت.نانوایی     مهندس.حسن.فخرایی    

تاریخ بروز رسانی:   24 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >