کارشناس آزمایشگاه کرونا از سختی‌های دوران اوج کرونا میگوید:
کسی حتی برای تحویل وسایل آزمایشگاه هم جرات نمی‌کرد پشت درب آزمایشگاه حاضر شود

4 ارديبهشت 1401
یک کارشناس آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در زمان کرونا ترس این‌قدر بر فضای جامعه حاکم بود که کسی برای تحویل وسایل مورد نیاز آزمایشگاه هم حتی جرات نمی‌کرد پشت درب آزمایشگاه کرونا حاضر شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مرضیه ذاکر حسینی در مراسم تقدیر از کارکنان آزمایشگاه کرونا با حضور معاون بهداشت دانشگاه در خاطره‌ای از سختیِ اوجِ دوران کرونا گفت: در دوران شیوع کرونا اگر نمی‌بودیم، کم‌تر کسی حاضر بود در آن فضای آلوده به ویروس و هراس‌انگیز کار کند.
وی که خود به علت کرونا، روزها در بیمارستان بستری بود، درباره حجم بالا و طاقت‌فرسای کار در آزمایشگاه گفت: بسیار زیاد پیش می‌آمد که با خستگی زیاد و توان کم باید سرپا می‌ماندیم.
دکتر معصومه اسماعیلی، معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با ذکر خاطره‌ای از احساس ترس در جامعه و سختی کار در اوایل دوران کرونا که امکانات آزمایشگاهی در استان نبود گفت: حتی یک‌بار حتی هواپیما نیز حاضر نشد نمونه‌های کرونا را به آزمایشگاه تهران منتقل کند.
دکتر محمد غریبی، مسئول امور آزمایشگاه‌های استان بوشهر نیز گفت: در اوج بیماری آزمایشگاه کرونا بی‌وقفه به‌صورت سه شیفت کار می‌کرد و روزانه بیش از پانصد آزمایش انجام می‌شد!
آزمایشگاه کرونا خاک‌ریز در جبهه سلامت
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در شروع این مراسم گفت: آزمایشگاه کرونا جایگاه خاک‌ریز در جبهه سلامت در نبرد علیه کرونا را داشت.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد افزود: بعد از چند درگیری با کرونا و کسب تجربه و جمع‌آوری تجهیزات باید از این شرایط برای بهینه کردن خدمات آزمایشگاهی استان استفاده کرد.

انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
آزمایشگاه     تقدیر     معاونت.بهداشتی     دانشگاه.پزشکی.بوشهر     مرضیه.ذاکرحسینی     دکتر.برجوئی.فرد    

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >