مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر:
خدمات درمان ناباروری در تعهد بیمه‌های پایه

7 ارديبهشت 1401
مدیرکل بیمه سلامت استان گفت: براساس مصوبه شهریورماه سال 1400 هیأت وزیران، خدمات درمان ناباروری در تعهد بیمه‌های پایه قرار گرفت.

پرویز رمضانی در اولین قرارگاه تعالی سلامت و جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: پیش از این به واسطه اینکه این خدمات گران بود و هزینه‌ آن در سرانه حق بیمه دیده نشده بود عمده این موارد در تعهد نبودند.
وی اظهار کرد: براساس این مصوبه وزارت بهداشت مکلف شد استاندارد علمی بسته خدمات درمان ناباروری را تبیین کند و در اختیار بیمه‌ها قرار دهد.
رمضانی افزود: این بسته خدمتی بعد از سه بار اصلاح در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته است.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد: همه جا هزینه‌ها را بر مبنای تعرفه دولتی پرداخت میکنیم و تنها استثنایی که قایل شدیم مراکز درمان ناباروری بخش خصوصی و غیردولتی است که با تعرفه عمومی غیردولتی پرداخت می‌شود و مشوق خوبی برای این مؤسسات است.
وی با اشاره به اینکه پیش از این اجازه عقد قرارداد با ماماها را نداشتند بیان کرد: در این راستا این مجوز نیز داده شده است و از اسفندماه 1400 هم با سازمان نظام پزشکی هم با ماماها مکاتباتی انجام شده و تعداد قابل توجهی قرارداد بسته شده است تا خدمات مامایی به صورت بیمه‌ای ارایه شود.
رمضانی افزود: به تبع هم از بار مراجعات به مطب‌های پزشک زنان کاسته شده و هم اینکه ماماها با هزینه‌های کمتری می‌توانند این خدمات را ارایه دهند.
انتهای پیام / س.م 1021

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مدرکل.بیمه.سلامت     استان.بوشهر     پرویز.رمضانی     قرارگاه.جوانی.جمعیت    

تاریخ بروز رسانی:   7 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >