سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان خبر داد؛
کشف، جمع‌آوری و معدوم کردن بیش از 6 تن مواد غذایی غیرقابل‌مصرف در تنگستان

11 ارديبهشت 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با پیگیری و بازدیدهای مکرر و نظارت کارشناسان محیطی شبکه بهداشت و درمان تنگستان 6 هزار و 724 کیلوگرم انواع مواد غذایی غیرقابل‌مصرف انسانی در تنگستان کشف و معدوم شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس ایرج زنده بودی اظهار داشت: با استفاده از کارشناسان محیطی فعال، نظارت کاملی بر صنوف عرضه مواد غذایی داریم و با هر تخلفی به جد برخورد خواهیم کرد و در همین راستا در سال جاری 2 هزار و 188 بازدید از این صنوف انجام‌شده که شش هزار و 724 کیلوگرم انواع مواد غذایی غیرقابل‌مصرف انسانی کشف شده است.
وی با اشاره به نقش مواد غذایی در سلامت مردم ادامه داد: مواد غذایی بخصوص فرآورده‌های گوشتی و لبنی علاوه بر نیاز به نگهداری در دمای مناسب، باید در شرایط محیطی استاندارد نگهداری شوند که در جهت تحقق این امر علاوه بر نظارت‌های دوره‌ای از این صنوف، به‌هیچ‌وجه مجوزی بدون رعایت کامل آیین‌نامه‌های بهداشتی برای بازگشایی این صنوف صادر نمی‌شود.
مهندس ایرج زنده بودی خاطرنشان کرد: با آموزش‌هایی که در حوزه سلامت مواد غذایی به مردم ارائه می‌دهیم، تلاش داریم با ایجاد حساسیت در این زمینه، از دسترسی آحاد جامعه به غذای سالم و بهداشتی مطمئن شویم.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان بیان داشت: در راستای عکس‌العمل سریع در برابر هرگونه تخلفی در حوزه سلامت، سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت در اختیار مردم قرار دارد که در سال جاری تاکنون در 12 تماسی که از این سامانه دریافت شده، اقدامات لازم صورت گرفته است.
مهندس زنده بودی اظهار داشت: در سال جاری 185 مورد واحد صنفی متخلف اخطاریه بهداشتی دریافت کرده‌اند و 35 مورد معرفی به تعزیرات حکومتی صورت گرفته است که خوشبختانه هیچ‌کدام از موارد، با همکاری لازم صنوف و رفع نواقص منجر به انجام پلمب واحد صنفی نشده است.
انتهای پیام/ ن.ا 3010


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان     بهداشت.محیط     معدوم.سازی     ایرج.زنده.بودی    

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >