کاشت نهال در پارک خلیج‌فارس شهر کنگان به مناسبت هفته سلامت

20 ارديبهشت 1401
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در آیینی در پارک خلیج‌فارس شهر کنگان با هدف حفظ محیط‌زیست و کمک به ایجاد فضای سبز و هوای پاک و به مناسبت هفته سلامت چند اصله نهال کاشته شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در این آیین با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی و محیط‌زیست گفت: کمک به حفظ محیط‌زیست و مراقبت از منابع طبیعی که خداوند برای صحت، سلامتی و زندگی همه انسان‌ها در این کره خاکی قرار داده یک وظیفه انسانی و دینی محسوب می‌شود.
مهندس خلیل جوکار مشارکت همه آحاد مردم در توسعه فضای سبز و درختکاری را ضروری دانست و گفت: با توجه به افزایش واحدهای صنعتی در این شهرستان و به‌تبع آن آلودگی هوا توسعه فضای سبز و درختکاری الزامی است.
این مقام مسئول اظهار داشت: متأسفانه با افزایش آلودگی هوا تعداد سکته‌های قلبی نیز رو به افزایش است، داشتن هوای پاک یعنی داشتن محیطی پاک، بدون بیماری‌های قلبی و عروقی و شهروندان سالم. درست است که داشتن هوای پاک بیشتر به همت دولت‌مردان بستگی دارد اما ما شهروندان نیز باید با قدم‌های کوچک به داشتن شهری پاک کمک کنیم.
مهندس جوکار گفت: تنفس هوای تمیز، همراه با تغذیه مناسب و ورزش، سیستم ایمنی را ارتقا می‌دهد، فضاهای سبز احساس روانی جامعه را بهبود می‌بخشند.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: درختان می‌توانند مردم را به روشی مثبت گرد هم جمع کند. مردم به پیاده‌روی در خیابان درختکاری شده تمایل بیشتری دارند که می‌تواند به مبارزه با احساس تنهایی کمک کند. همچنین، درختان آلودگی صوتی در جوامع را کاهش می‌دهند که می‌تواند به حفظ شرایط خوب در مناطق شلوغ کمک کند.
در این آیین رئیس شبکه بهداشت و درمان، معاونین اداری و بهداشتی، مسئول حراست و جمعی از کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، رئیس و کارکنان جمعیت هلال‌احمر، رئیس شورای شهرستان و اعضاء شهر کنگان و معاون اداری و اجرائیات شهرداری و پاکبانهای شهرداری و مسئول و اعضاء خیرین مهرآور کنگان حضور داشتند.
کارکنان شبکه بهداشت و درمان با آرمان‌های شهدای بندر کنگان تجدید میثاق کردند
هم‌زمان با سومین روز از هفته سلامت با آرمان‌های والای شهدای گمنام در شهرستان کنگان بیعت و تجدید میثاق شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، هم‌زمان با سومین روز از هفته سلامت، قبور مطهر شهدای گمنام در شهرستان کنگان با حضور رئیس شبکه بهداشت، معاونین اداری و بهداشتی، مسئول حراست شبکه، جمعی از کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، جانشین فرمانده بسیج سپاه پاسداران شهرستان کنگان، رئیس شورای شهرستان و اعضاء شورای اسلامی شهر کنگان گل‌باران شد.
۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت به‌عنوان "هفته سلامت" نام‌گذاری شده است.
امسال برنامه‌های گرامیداشت این هفته با شعار " سلامت ما، سلامت سیاره ما" اجرا می‌شود.
قرائت فاتحه، عطرافشانی و تجدید میثاق با آرمان‌های والای شهدا از برنامه‌های این آیین معنوی بود.


انتهای پیام/ م.س 3070

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کاشت.نهال     هفته.سلامت     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   20 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >