تشخیص بیماری‌ قبل از بارداری هدف از انجام مراقبت پیش از بارداری است

20 ارديبهشت 1401
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: هدف از انجام مراقبت پیش از بارداری، تشخیص بیماری‌ها و مشکلات قبل از بارداری است تا پس از انجام درمان، بارداری رخ دهد.

فضه امیری در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: با توجه به جایگاه مهم مادر در حفظ و سلامتی خانواده که در نهایت منجر به سلامت جامعه می‌گردد، اهمیت سلامت مادران در دوران بارداری دو چندان می‌شود.
امیری تصریح کرد: در زمان بارداری بسیاری از اقدامات تشخیصی غیرممکن بوده و درمان آن نیز مشکل است.
وی بابیان اینکه، نتیجه مراقبت‌های پیش از بارداری، حفظ و بقاء سلامتی مادر و جنین را به همراه دارد، خاطرنشان کرد: این مراقبت‌ها به انجام رساندن یک حاملگی سالم و بدون خطر و در نهایت انجام یک زایمان ایمن است و درصورتی‌که بارداری، یک بارداری پرخطر باشد این مراقبت‌ها اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: کاهش بار بیماری‌ها قبل از حاملگی از اهداف برنامه سلامت مادران است و گروه هدف این برنامه، زنان 10 تا 54 سال دارای همسر و خواهان بارداری هستند.
امیری اظهار کرد: تعداد 23 مامای پزشک خانواده به‌صورت دو شیفت در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و تعداد 34 مراقب سلامت ماما در مراکز و پایگاه‌های خدمات جامع سلامت شهری در حال خدمت‌رسانی به مردم می‌باشند.
وی همچنین گفت: در شهرستان دشتستان، در حدود چهار هزار و 147 مادر واجد شرایط بارداری، مراقبت‌های پیش از بارداری را دریافت کرده‌اند و به 29 هزار نفر زن در سنین 10 تا 54 سال، مشاوره‌های باروری سالم ارائه شده است.
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: یکی از اقدامات بسیار مهمی که باید حتماً قبل از بارداری انجام شود تست سرطان دهانه رحم به‌وسیله تست پاپ اسمیر است که در این خصوص برای 12 هزار نفر غربالگری ارزیابی سرطان سرویکس انجام‌گرفته است.

انتهای پیام/ س.غ 3030


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مراقبت.بارداری     فضه.امیری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   20 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >