رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
بدون سلامت محیط زندگی نمی‌توان انتظار سلامتی برای نوع بشر داشت

21 ارديبهشت 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: بدون سلامت محیط زندگی نمی‌توان انتظار سلامتی برای نوع بشر داشت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری در همایشی که به مناسبت هفته سلامت در تجلیل از پاکبانان برگزار شد عنوان داشت: در راستای شعار روز جهانی بهداشت شعار امسال هفته سلامت به‌درستی و بر اساس نظر متخصصان و صاحب‌نظران، با درک صحیح از وضعیت جامعه " سلامت ما، سلامت سیاره ما" انتخاب شده است.
وی تصریح کرد: موضوع اساسی در این مفهوم این است که بدون سلامتی محیط زندگی، از سیاره زمین گرفته تا قاره‌های مختلف، کشورهای مختلف و شهرهای مختلف نمی‌توان انتظار سلامتی پایدار برای نوع بشر داشت.
دکتر حیدری بیان داشت: پاکبانان، تلاشگرانی که سلامت محیط زندگی ما، در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر و محلات، مدیون دستان زمخت و پینه بسته آن‌هاست همواره زحمات و خدمات آن‌ها در دل تاریکی شب گم شده و آن‌چنان که بایدوشاید موردتوجه قرار نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: در اوج شدت همه‌گیری کرونا که بخش وسیعی از مردم خانه‌نشین بودند، نارنجی پوشان مهربان شهر علاوه بر زدودن آلودگی از چهره شهر، هم سو با مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا، وظیفه پاک‌سازی، گندزدایی، جمع‌آوری و دفع پسماندها را بر عهده داشتند. چه بسا خدمات خاموش اما مؤثر پاکبانان روزهای سخت کرونایی، سلامت و جان آن‌ها را به خطر انداخته است.
حیدری اظهار داشت: در روزهایی که همه مردم به در خانه ماندن و یا دورکاری تشویق می‌شدند، پاکبانان به خیابان‌ها می‌آمدند تا محافظ سلامت جامعه باشند، چرا که نه امکان دورکاری داشتند و نه شهر بدون وجودشان دوام می‌آورد.
وی افزود: چه روزهایی که این قشر زحمت‌کش، با حجم بالای زباله‌های رها شده در مکان‌های عمومی و کوچه و خیابان‌ها همچون ماسک و دستکش‌های یک‌بارمصرف روبرو بوده‌اند و سلامت خودشان به‌طورجدی تهدید شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: کنترل نیروهای خدمات شهری بر حفظ سلامتشان، مانند من و شما نیست، آن‌ها هرچقدر مراقب باشند باز هم حفظ سلامتشان از کنترل خودشان خارج است و اگر من و شما در کوچه و خیابان رعایت نکنیم، سلامت پاکبان تهدید می‌شود.
دکتر حیدری شهروندان را تشویق به همراهی با پاکبانان کرد و گفت: برای حفظ سلامت پاکبانان شهرمان زمان‌بندی برای بیرون گذاشتن زباله را رعایت کنید و دستکش و ماسک استفاده شده را در کیسه‌های زباله جداگانه بگذارید و در محیط رها نکنید.
وی توصیه کرد: با تفکیک پسماند تر و خشک هم به‌سلامت عمومی شهر و هم سلامت پاکبانان کمک کنید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه بیان داشت: شاید باور نداشته باشیم که تقدس شغل پاکبان و نیروی خدماتی، به‌خصوص در دوران همه‌گیری کرونا، از حرفه پزشک و پرستار کمتر نیست، ولی این موضوع را یقیناً باور داریم و می‌پذیریم حمایت ما در مقایسه با خدمات این نیروها بسیار ناچیز است.
همایش تقدیر از پاکبانان شهر گناوه به مناسبت هفته سلامت توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه انجام گرفت، در این همایش آموزش بهداشت روان، بهداشت حرفه‌ای به این عزیزان داده شد و در آخر مراقبت‌های بهداشتی و تزریق واکسن هپاتیت توسط مراقبین سلامت برای پاکبانان انجام گرفت.

انتهای پیام/ ک.آ 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
همایش     هفته.سلامت     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   21 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >