رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
توانمندسازی مردم برای تصمیم‌گیری صحیح در انتخاب رفتارهای بهداشتی، مسئولیت حوزه سلامت است

24 ارديبهشت 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: توانمندسازی مردم در شناخت عوامل تأثیرگذار بر سلامت فردی، اجتماعی و تصمیم‌گیری صحیح در انتخاب رفتارهای بهداشتی، مسئولیت حوزه سلامت است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری در آئین جشنواره سلامت شهرستان گناوه اظهار داشت: به‌منظور تبیین هفته سلامت و نقش مردم در تأمین سلامت خود و سلامت جامعه شبکه بهداشت و درمان گناوه تصمیم به برپایی جشنواره سلامت برای شهروندان کرد تا مردم در کنار سپری کردن ساعاتی خوش با اهداف هفته سلامت آشنا شده و به سلامت خود و شهر و اجتماع پیرامون خود توجه کنند.
وی در ادامه صحبت‌های خود در خصوص سلامت‌محوری در سبک زندگی بیان داشت: افراد از طریق تغذیه سالم، تحرک بدنی و ورزش، عدم استعمال دخانیات و الکل انجام غربالگری و معاینات دوره‌ای و ... در سبک زندگی سالم برای بهبود وضعیت سلامت خود تلاش می‌کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه عنوان داشت: در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان معاینات و مراقبت‌های ویژه گروه‌های سنی از نوزادی تا سالمندی به‌طور رایگان به شهروندان ارائه می‌شود و برحسب نیاز به کارشناس روان، تغذیه و پزشک ارجاع داده می‌شود و همه این خدمات رایگان است.
 وی از شهروندان درخواست کرد: جهت انجام این معاینات به‌منظور بررسی روند رشد نوزادان و کودکان، نوجوانان، سلامت بارداری، تشخیص زودرس به‌خصوص بیماری‌های غیر واگیر ... به این مراکز مراجعه کنند.
دکتر حیدری از مشارکت مردم در واکسیناسیون همگانی کووید تقدیر و تشکر شد و تأکید کرد: شهروندان دوره واکسیناسیون کووید 19 خود را تکمیل و از ماسک بخصوص در مکان‌های سربسته استفاده کنند تا شاهد ریشه‌کنی کامل بیماری کرونا در جامعه باشیم.
وی بیان کرد: جشنواره سلامت ما، سلامت شهر ما با همکاری شهرداری و شورای شهر گناوه به مناسبت هفته سلامت برای یادآوری و توجه عمومی به سلامت فردی و اجتماعی توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه برگزار شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از همکاری شورای شهر، شهرداری، نیروی انتظامی در برگزاری جشنواره سلامت تقدیر و تشکر کرد.
جشنواره سلامت ما، سلامت شهر ما پنجشنبه‌شب در پارک خور با اجرای موسیقی و نمایش با محتوای صیانت از جمعیت و فرزند آوری برگزار شد. همچنین به شرکت‌کنندگان در مسابقه نقاشی هفته سلامت به‌قیدقرعه جوایزی اهدا شد.


انتهای پیام/ ک.آ 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
جشنواره     هفته.سلامت     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >