رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
سلامت کارکنان، پویایی و بالندگی سازمان را به دنبال دارد/ سلامت کارکنان در اولویت سازمانی باید باشد

25 ارديبهشت 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: بی‌شک سلامت کارکنان، پویایی و بالندگی سازمان را در پی خود دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری در همایش سلامت کارکنان ما، سلامت سازمان ما شهرستان گناوه اظهار داشت: اگر بخواهیم به هدف خود که همانا تعالی سلامت و بهداشت یکایک مردم شهرمان است برسیم در وهله اول باید مراقب سلامت کارکنان خودمان باشیم.
وی ضمن تقدیر و تشکر از کلیه نهادها و ارگان‌هایی که در همه‌گیری کووید 19 جان‌فشانی کرده و مدافعین سلامت را همراهی کرده‌اند اظهار داشت: روزهای اول پاندمی کرونا به دلیل عدم آگاهی عمومی خانواده‌ها تمایلی به مراقبت از بیماران خود نداشتند و حتی برای انتقال بیمار خود به بیمارستان از وسایل شخصی خود استفاده نمی‌کردند، در این شرایط همکاران ما با حداقل تجهیزات به مراقبت و پرستاری از این بیماران پرداختند.
وی افزود: حتی همکاران ما در بهداشت محیط در امر تدفین متوفیان کرونا همکاری کردند، درحالی‌که خانواده‌ها تمایلی به این کار نداشتند.
دکتر حیدری با یادآوری روزهای نبود واکسن در کشور و فوت دردناک همشهریان بیان داشت: همکاران ما، پیک‌های کرونا با کمبود کشوری دارو و سرم در کنار پر شدن تخت‌های بیمارستانی و افزایش تعداد بیماران سرپایی که برای نمونه‌گیری و تست کووید مراجعه می‌کردند را پوشش دادند.
وی با اشاره به واکسیناسیون کووید 19 بیان داشت: اوایل آغاز واکسیناسیون عمومی علیه کووید 19 ما 4 سالن واکسیناسیون فعال داشتیم که نیاز به تأمین نیرو و پشتیبانی داشتند.
دکتر حیدری ضمن تشکر از امامان جمعه گناوه و ریگ و خیرین سلامت و مسئولین شهرستانی گفت: بخش عمده‌ای از تجهیزات سالن‌های واکسیناسیون توسط خیرین و مردم تأمین ولی پشتیانی و راه‌اندازی این سالن‌ها توسط پرسنل بهداشت و درمان شهرستان انجام گرفت، خوشبختانه 80 درصد مردم شهرستان گناوه واکسینه شده‌اند و اکنون شاهد آرامش نسبی بعدازآن دوران سخت در شهرستان هستیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: هفته سلامت فرصتی است از زحمات این عزیزان قدردانی شود.
فرماندار شهرستان گناوه نیز در همایش تجلیل از مدافعان سلامت که به مناسبت هفته سلامت در شهرستان گناوه برگزار شد عنوان داشت: پاندمی کرونا چیزی شبیه روز محشر بود که پدر از فرزند خود فراری بود و همه از یکدیگر دوری می‌جستند، در آن روزها کادر بهداشت و درمان با جان‌فشانی و ازخودگذشتگی به مراقبت و پرستاری از مبتلایان کووید 19 پرداختند.
محمدتقی صفری با تشبیه مجاهدت مدافعین سلامت به رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: در روزهای جنگ تحمیلی که اکثریت کشورهای دنیا در کنار رژیم بعثی عراق به کشور ما تعدی کرده بودند، مردم ما بدون هیچ پشتوانه و با دست‌خالی بدون هیچ آموزش جنگی به دفاع از خاکمان پرداختند و نگذاشتند وجبی از این خاک از دستمان برود، مدافعین سلامت نیز همان‌گونه ایثارگرانه با دست‌های خاکی به جنگ ویروسی ناشناخته رفتند و رشادت این عزیزان در امر مبارزه با ویروس منحوس کرونا در حافظه تاریخی این کشور ثبت شده است.
صفری افزود: خوشبختانه با واکسیناسیون گسترده در سطح کشور شاهد آرامش نسبی و کاهش چشمگیر موارد مرگ در اثر ابتلا به کرونا هستیم.
شاهد امکانات درمانی نسبتاً مطلوبی در شهرستان گناوه هستیم
فرماندار شهرستان گناوه بیان داشت: انقلاب اسلامی خدمات گسترده‌ای به مردم در همه زمین‌ها خصوصاً بهداشت و درمان کرده است. امروزه در گناوه ما شاهد امکانات درمانی نسبتاً مطلوبی در شهرستان هستیم، چند دهه پیش تنها امکان درمانی در این شهرستان یک مرکز بهداری با یک پزشک هندی بود.
وی عنوان داشت: مردم شهرستان شایسته داشتن امکانات و رفاه بیشتری هستند و ما همه تلاشمان را خواهیم کرد تا برای این مردم رفاه بیشتری خصوصاً در بخش بهداشت و درمان آماده کنیم.
همایشی تحت عنوان سلامت کارکنان ما، سلامت سازمان ما در تالار بهزاد شهر گناوه برگزار شد.
هم‌زمان با این همایش جشنواره غذای سالم برای عموم برگزار شد و شرکت‌کنندگان با تهیه یک وعده غذای سالم به ترویج فرهنگ تغذیه سالم پرداختند.


انتهای پیام/ ک.آ: 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
همایش     سلامت.کارکنان     هفته.سلامت     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    
   

تاریخ بروز رسانی:   25 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >