معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
در حدود 80 درصد از افراد 9 ماه تا 30 سال افاغنه ساکن دشتستان واکسن سرخک دریافت کرده‌اند

24 خرداد 1401
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیش از 80 درصد از جمعیت 9 ماه تا 30 سال افاغنه ساکن در شهرستان دشتستان واکسن سرخک تکمیلی خود را دریافت کرده‌اند.

محمدحسین دریسی افزود: از آغاز طرح غربالگری طرح تکمیلی واکسن سرخک اتباع غیر ایرانی از 10 هزار جمعیت افاغنه 9 ماه تا 30 سال در حدود 80 درصد واکسینه شده‌اند.
دریسی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در چند هفته اخیر، گزارشی مبنی بر موارد مشکوک بیماری سرخک از مطب پزشکان و یا مراکز درمانی به واحد بیماری‌های واگیر ستاد شبکه ارسال نشده است و این مهم بیانگر این است که واکسیناسیون به موقع، می‌تواند در کنترل و طغیان بیماری‌ها نقش بسیار مهمی داشته باشد.
وی اظهار کرد: تعدادی از این افراد (افاغنه) کارگران فصلی مزارع می‌باشند و در سامانه الکترونیک سلامت ثبت نمی‌باشند و کارکنان بهداشتی ضمن هماهنگی با مسئولین محلی نسبت به واکسیناسیون این افراد و ثبت آن‌ها در سامانه سلامت اقدام کرده‌اند.
دریسی به والدین تأکید کرد: درصورتی‌که کودکانشان به سن ۱۲ ماهگی و ۱۸ ماهگی رسیده‌اند یا از این سن گذشته و تاکنون برای دریافت واکسن MMR اقدام نکرده‌اند در اسرع وقت به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های بهداشتی و خانه‌های بهداشت محل سکونت خود مراجعه تا یک نوبت واکسن MMR را دریافت کنند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان همچنین از شهروندان خواست که برای واکسیناسیون 20 درصد از جمعیت واکسینه نشده زیر 30 سال اتباع غیر ایرانی و همچنین اتباع جدیدالورود که در کارگاه‌ها و یا مزارع آنان مشغول به کار می‌باشند با کارکنان بهداشتی همکاری نمایند.


انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     سرخک     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   24 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >