معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
همکاری همه سازمان‌ها برای کمک به 2 میلیون زوج نابارور ضروری است

30 خرداد 1401
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حدود 2 میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد که همکاری گسترده سازمان‌ها برای کمک به این زوج‌ها برای فرزندآوری، می‌تواند کمک بزرگی برای افزایش جمعیت باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر مرادعلی فولادوند در دومین نشست قرارگاه تعالی سلامت و جوانی جمعیت اظهار داشت: در قانون جوانی جمعیت وظایف متعدد و متنوعی بر عهده سازمان‌ها گذاشته شده است و لازم است هر سازمانی به نسبت وظیفه ذاتی خود به این موضوع مهم ورود کند.
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: در موضوع افزایش جمعیت، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باید جلودار مباحث علمی در این زمینه باشد.
این مقام مسئول افزود: در بحث اقناعی و فرهنگی جامعه برای فرزندآوری، مستندات دینی می‌تواند خیلی بهتر از مستندات علمی در تغییر نگاه جامعه تأثیرگذار باشد.
دکتر مرادعلی فولادوند اضافه کرد: متأسفانه آمار سقط‌جنین غیرقانونی در کشور بالاست و ضروری در این زمینه هم کار فرهنگی و هم اقدامات سلبی صورت گیرد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به سقط‌جنین و زوج‌های نابارور گفت: حل همین دو موضوع می‌تواند کمک خوبی به افزایش جمعیت کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تمرکز بر اجرای تمهیدات قانون جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را بسیار مهم دانست.
دکتر فولادوند خاطرنشان کرد: به‌عنوان مثال راه‌اندازی خوابگاه‌های متأهلی دانشجویی، می‌تواند تشویق بسیار خوبی برای ازدواج دانشجویان باشد.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     قرارگاه.جمعیت     معاون.آموزشی     دکتر.مرادعلی.فولادوند        

تاریخ بروز رسانی:   30 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >