در سال 1400؛
572 هزار تست مختلف آزمایشگاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شد

1 تير 1401
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: تعداد 572 هزار 869 تست مختلف آزمایشگاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان در سال 1400 انجام شد.

شهرام جلال پور در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان شهید گنجی برازجان گفت:آزمایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی دارای دو بخش کلینیکال و سرجیکال بوده و پرسنل شاغل در آزمایشگاه بیمارستان متشکل از دو پزشک متخصص پاتولوژی، 30 نفر کارشناس آزمایشگاه و دو نفر متصدی پذیرش است.
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان افزود: تعداد کل مراجعین به آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی در سال 1400، 85 هزار و 595 نفر بوده است.
جلال پور اظهار داشت: از این تعداد 79 هزار و 756 بیمار مربوط به موارد بستری و پنج هزار و 839 بیمار مربوط به موارد سرپایی بوده و این در حالی است که به علت شیوع بیماری کرونا پذیرش بیماران سرپایی صرفاً مختص به بیماران اورژانسی بوده است.
وی ضمن معرفی بخش‌های مختلف آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی برازجان بیان کرد: بخش کلینیکال آزمایشگاه شامل بخش‌های بیوشیمی، هماتولوژی، ایمونولوژی، سرولوژی، میکروب‌شناسی، آنالیز ادرار و بانک خون است.
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان همچنین تصریح داشت: در بخش بیوشیمی سه دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی و دو دستگاه اتوآنالایزر سدیم و پتاسیم مستقر است که تعداد تست‌های انجام شده در این بخش در سال گذشته (1400) 326 هزار و 327 تست است.
جلال پور همچنین ادامه داد: در بخش هماتولوژی آزمایشگاه شهید گنجی دو دستگاه سل کانتر و دو دستگاه سدیمان ریدر مستقر است که آمار تست‌های انجام شده در این بخش 141 هزار و 946 تست است و در بخش ایمونولوژی دو دستگاه الایزا و یک دستگاه وایداس مستقر است و تعداد تست‌های انجام شده در این بخش شش هزار و 844 تست بوده و همچنین تعداد تست‌های انجام شده در بخش‌های سرولوژی، میکروب‌شناسی و آنالیز ادرار به ترتیب 20 هزار و 848 و 6 هزار و 346 و 7 هزار و 951 تست است.
وی همچنین اظهار داشت: در بخش بانک خون این آزمایشگاه آزمایش‌ها مورد نیاز بر روی خون و فراورده‌های خونی مورد نیاز بیماران بستری در بیمارستان و حتی بیماران بستری در چند مرکز خصوصی جراحی در سطح شهر انجام و در اختیار بیماران نیازمند خون قرار می‌گیرد و تعداد آزمایش‌ها انجام شده در این بخش 11 هزار و 696 آزمایش بوده است.
جلال پور در ادامه بیان داشت: آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی مجهز به سه دستگاه اندازه‌گیری گازهای خون است که یکی از این دستگاه‌ها در زمان شیوع بیماری کرونا جهت رفاه بیشتر بیماران خریداری و راه‌اندازی گردید و تعداد 10 هزار و 498 آزمایش با آن انجام شده است.
وی با اشاره به مهم و حیاتی بودن تست تروپونین در تشخیص بیماری‌های قلبی- عروقی خصوصاً سکته قلبی، گفت: جهت انجام آزمایش تروپونین برای بیماران قلبی دو دستگاه مختلف در آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی مستقر است و تعداد پنج هزار و 671 تست در سال 1400 با آن‌ها انجام شده است.
جلال پور تعداد آزمایش‌ها انجام شده در بخش سرجیکال این آزمایشگاه را 917 نمونه پاتولوژی عنوان و افزود: در دوران کرونا نمونه‌گیری از بیماران کرونایی به عهده کارشناسان آزمایشگاه بیمارستان بوده که در سال گذشته حدوداً پنج هزار و پانصد و بیست نمونه‌گیری توسط پرسنل آزمایشگاه شهید گنجی انجام شده است.
انتهای پیام/ ب.ا- 4080
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیمارستان.گنجی.برازجان     شهرام.جلال.پور     تست.آزمایشگاهی    

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >